Polovica ICO projektov zaniká v priebehu prvých mesiacov, ukázala štúdia.

Viac ako polovica ICO krypto startupov do štyroch mesiacov po ukončení predaja mincí (token sale) zaniká. Vyplýva to zo štúdie Boston University, ktorú robili výskumníci na základe intenzity komunikácie konkrétnych spoločností na Twitteri.

Ukázalo sa, že iba 44,2 percenta pokračovalo vo svojich aktivitách aj po 120 dňoch. Výskumníci Hugo Benedetti a Leonard Kostovetsky takýmto spôsobom sledovali 2390 ICO, ktoré boli ukončené do mája tohto roka.

Autori štúdie to však nevidia ako dôvod neinvestovať do ICO. Je však dôležite dobré naplánovanie kúpy a predaja. Štúdia ukázala, že by investori mali mince predávať v priebehu prvých šiestich mesiacov. „Prišli sme na to, že keď prekonáte tri až šesť mesiacov, vaša kryptomena už neprekoná iné na trhu,“ popísal jeden z autorov štúdie. „Najvyššia návratnosť je počas prvého mesiaca.“

Koľko peňazí sa točí v ICO

Zisky klesajú pomerné rýchlo po zapísaní konkrétnej meny na burzu. Podľa Kostovetskeho sa hodnota znižuje priemerne o štyri percentá mesačne.

To, že investovanie do ICO je rizikové je fakt. Potvrdzuje to aj tisícka mŕtvych projektov, o ktorých sme písali tu.

1

Upozornenie:
Neposkytujeme finančné, ani investičné poradenstvo. Každý človek obchoduje s vlastným kapitálom a podľa vlastného uváženia.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart