Polovica finančných profesionálov nevie, čo je blockchain.

Nový prieskum ukazuje, že približne polovica (48 percent) ľudí, pracujúcich vo finančnom sektore, netuší, čo je blockchain technológia. Prekvapivá štatistika potvrdzuje, že odvetvie kryptomien je stále mladé.

Pokiaľ ide o blockchain, finančný sektor sa často považuje za najviac informované odvetvie. Či už ho milujú, alebo nenávidia, predpokladá sa, že o tom vedia všetci finančníci.Nedávny prieskum však hovorí inak.

Šokujúce je, že približne polovica ľudí, pracujúcich vo financiách, netuší, čo je to blockchain technológia. Výsledky pochádzajú z nedávneho prieskumu správcovskej softvérovej firmy Onguard, ktorý bol zverejnený vo výročnom „FinTech Barometri“ spoločnosti. Približne 1 000 odborníkov z finančného sektora bolo oslovených.

  • 48 % finančných pracovníkov uviedlo, že netuší, čo to je blockchain
  • 52 % uviedlo, že blockchain sa na stretnutiach nikdy nespomína
  • Iba 29% tvrdí, že už používajú alebo plánujú využívať blockchain technológiu

Situácia medzi finančnými riaditeľmi bola trochu povzbudivejšia. Okolo 45 % respondentov v tomto segmente uviedlo, že diskutujú o blockchaine „najmenej raz týždenne“. Iba 10 % uviedlo, že to považovali za „rušivú technológiu“, pričom cloud computing a umelá inteligencia sú uvádzané ako najnaliehavejšie míľniky vo finančnom svete.

V máji BeInCrypto informoval o tom, že približne 20 % inštitucionálnych investorov má vo svojom portfóliu nejaký druh digitálnych aktív. Prevažná väčšina týchto investorov pôsobí vo financiách.

Tieto nedávne výsledky prieskumu naznačujú, že v odvetvie blockchainu je stále ešte mladé, a to aj napriek humbuku, ktorý ho obklopil v roku 2017.

Po zverejnení výsledkov dospel CEO Onguardu, spoločnosti, zodpovednej za prieskum, k podobným záverom. Povedal:

„Keďže takmer dve tretiny CFO už pripravujú iniciatívu, týkajúcu sa blockchainu, očakávam, že toto je len začiatok blockchainovej revolúcie.“

Blockchain technológia a finančný svet sa často spájajú dokopy ako vzájomne dopĺňajúce sa. Keďže si však krypto odvetvie razí svoju vlastnú cestu vpred, niektorí vo finančnom svete sa môžu čoskoro cítiť pozadu, ak neaktualizujú svoj pohľad a myslenie.

Zdroj:https://beincrypto.com/48-of-financial-professionals-dont-know-what-blockchain-is/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart