Politika na Ukrajine zvažuje legalizáciu kryptomien v plnom rozsahu

Ukrajinská vláda vo svojom oficiálnom vyjadrení potvrdila svoje plány na vytvorenie regulačných rámcov pre legalizáciu a prijatie kryptomien v regióne. Ako súčasť tejto iniciatívy zváženia a uznania kryptomien ako novo vznikajúcej technológie, Ministerstvo hospodárskeho rozvoja a obchodu na Ukrajine vydalo novú štátnu politiku pre dohľad nad rôznymi odvetviami súvisiacimi s kryptomenami, ktoré sa do konca roku 2021 uvedú do plne funkčnej platnosti.

V priebehu rokov 2018 a 2019 vláda Ukrajiny integruje regulačné rámce na prísne riadenie miestneho trhu s výmennými kurzami.  Obchodné krypto platformy budú musieť zaviesť systémy ako Know Your Customer (KYC) a opatrenia proti praniu špinavých peňazí (AML), ktoré pomôžu miestnym orgánom monitorovať trh.

Do roku 2020 sa vláda plánuje ponoriť aj do ťažobného odvetvia krypto procesov, inteligentných zmluvných či protokolov a zdaňovania, ako aj do iniciatívy na uznanie kryptomien ako triedy aktív.

Výskumný pracovník Denis Zarytsky uviedol, že oficiálny dokument vydaný vládou Ukrajiny načrtol 5-percentnú daň splatnú fyzickým a právnickým osobám s krypto výnosmi, čo je podstatne nižšia sadzba ako majú ostatné regióny, napr. Francúzsko a Spojené kráľovstvo, ktoré majú viac ako 10%.

Regióny, ktoré uznali kryptomeny ako nehnuteľnosti, vyžadujú vyššie dane, ako to urobili v minulosti Japonsko a Austrália. Začiatkom roka 2018 Japonsko a Austrália odstránili dvojité zdanenie v oblasti kryptomien.

,,Cieľom je určiť usmernenia pre klasifikáciu tokenov. Okrem toho sa budú týkať aj otázok inteligentných zmlúv a ťažby kryptomien. Na uskutočnenie tejto novej štátnej politiky budú existovať dve samostatné etapy. Dúfame, že táto politika bude mať plnú účinnosť do roku 2021. Okrem novej štátnej politiky vláda predovšetkým priniesla nový daňový zákon, ktorý naznačuje novú daň vo výške 5%, ktorá je splatná subjektmi a jednotlivcami vo vzťahu ku kryptomenám. “

V októbri Jurij Derevyanko- člen antikorupčného hnutia a zákonodarca Ukrajiny, vyzval štát aby úplne odstránenil daň z kryptomien do konca roka 2020.

Derevyanko uviedol, že kryptomeny majú potenciál stať sa jedným z hlavných trhov Ukrajiny a hnacou silou ekonomiky krajiny.

,,Domnievam sa, že je potrebné zaviesť moratórium na zdaňovanie tejto novej oblasti na ďalších 10 rokov. Musíme regulovať a legalizovať tento segment, ktorý sa stane motorom novej ekonomiky. “

Pozitívna nálada voči novej triede aktív v krajine by mohla viesť k zrýchlenému procesu realizácie politiky navrhovanej vládou na legalizáciu kryptomien v najbližších troch rokoch.

Zatiaľ čo miestni odborníci ostávajú optimistickí v súvislosti s trojročným plánom Ukrajiny, niektorí vyjadrili obavy v časovom horizonte iniciatívy. Vraj by obdobie troch rokov mohlo umožniť ďalším objavujúcim sa trhom s kryptomenami, aby získali prvoradú výhodu.

Zdroj: 1


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart