Pokrytectvo Goldman Sachs – Banka, ktorá odsúdila kryptomeny, hľadá ETH programátora

Banky mali s kryptomenami vždy ošemetný vzťah. Najlepšie sa dá chaos okolo meniaceho sa prístupu bánk voči kryptomenám ukázať pravdepodobne na banke JP Morgan. CEO tejto banky, Jamie Dimon, v roku 2017 kryptomeny niekoľkokrát odsúdil. Aby iba rok na to svoje tvrdenia zvrátil a následne banka vypustila do obehu vlastný JPM Coin. A v roku 2020 už JP Morgan dokonca aj poskytuje špecializované produkty a služby kryptomenovým burzám. Ide tak o úplné zmenenie prístupu voči kryptomenám. Môžeme tento trend nájsť aj pri ďalšej americkej banke Goldman Sachs?

Video hovor o negatívach Bitcoinu

Iba 27. mája tohto roku sme informovali o správe, že Goldman Sachs neodporúča svojim klientom investovanie do kryptomien. Vo video hovore na témy ako zlato, inflácia alebo Bitcoin dokonca banka GS porovnávala Bitcoin s najväčšími bublinami v histórii, pričom BTC v roku 2017 mal byť podľa nich tou úplne najviac nafúknutou bublinou.

Podľa banky Goldman Sachs nemajú byť kryptomeny vôbec vhodnou investíciou. Dokonca sa mali predstavitelia GS vyjadriť, že ani jedna jediná kryptomena nie je vhodná na to, aby do nej klienti vložili svoje financie.

Goldman Sachs hľadá vývojára so skúsenosťami s ETH programovaním

Neprešli ani 2 mesiace a banka Goldman Sachs už pravdepodobne začína meniť svoj pohľad na kryptomeny. Samozrejme, k žiadnemu oficiálnemu stanovisku nedošlo (čo sa v takejto situácii ešte vôbec nestalo pri žiadnej veľkej banke), avšak na svojom portáli zverejnila GS zaujímavú pracovnú ponuku.

V nej sa uvádza, že banka hľadá človeka, ktorý má skúsenosti s „distributed ledger technology“ (DLT), pričom skúsenosti s blockchainom, R3, Ethereum alebo Solidity sú plusom. Konkrétne má ísť o pozíciu software engineera, ktorý by pracoval s CTO banky Goldman Sachs na inovovaní nových technológii vrámci banky.

Prečítajte si aj náš názor na Twitter hack: [Názor] – Tri dôvody, prečo je Twitter útok dobrou správou pre kryptomeny

Samozrejme, že to, že banka hľadá vývojára s takýmito skúsenosťami ešte neznamená, že ide hneď začať nakupovať kryptomeny alebo ich bude ponúkať svojím klientom. Avšak iba dva mesiace po tom, čo sa banka GS vyjadrila, že kryptomeny nie sú vhodnou investíciou, začne banka hľadať ľudí so skúsenosťami z tohto sektora? Pri najmenšom ide o zamyslenia hodnú situáciu, avšak pokrytectvo takéhoto kalibru voči kryptomenám sme z pohľadu veľkých investičných bánk už zažili nejeden krát.

Zdroj: https://dailyhodl.com/

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.