Poistný gigant Allianz tiež vytvára vlastný platobný token.

Najväčšia nemecká poisťovňa Allianz vyvíja platobný digitálny token, založený na blockchaine, podobný JPM Coinu, giganta v investičnom bankovníctve, JPMorgan. Napriek tomu, že poisťovňa doteraz kritizovala krypto odvetvie, vytvára si vlastnú “skoro” kryptomenu.

Predstaviteľ Allianzu potvrdil, že token je zameraný na zjednodušenie a zrýchlenie cezhraničných poistných platieb pre jeho firemných zákazníkov v 200 krajinách. Avšak, firma zdôraznila, že to „nie je kryptomena,“, vychádzajúc zo skoršej správy od Forbesu.

Projektový tím je v pokročilom štádiu vývoja tokenového elektronického platobného systému, aby zabezpečil bezproblémové, transparentné a okamžité prevody peňazí pre viacero rôznych druhov platieb.

Token bude, podľa firmy, viazaný v pomere 1:1 na americký dolár (USD), podobne ako JPM Coin, ktorý sa rovná jednému USD a je taktiež navrhnutý pre okamžitý prevod platieb medzi inštitucionálnymi klientami banky. Základná hlavná infraštruktúra už bola vytvorená a vyskúšaná poistnou obchodnou jednotkou Allianzu a ďalším krokom projektu bude testovanie prevodu.

DNES až v 60% zľave! Akcia končí za pár hodín!
Chcem vstúpiť do kurzu

Allianz sa pridáva k rastúcemu množstvu zvučných spoločností, ktoré skúmajú blockchain technológiu kvôli rýchlejším platbám. Napríklad, Signature Bank vytvorila Signet, blockchainovú platobnú platformu, a získala viac ako 100 klientov, ktorí ju používajú na posielanie miliónov dolárov denne.

Goldman Sachs tiež zvažuje spustenie niečoho podobného JPM Coinu. Investičná banka chce ísť ďalej ako kedykoľvek predtým s digitálnymi aktívami a blockchainom a najíma do tímu ľudí. 

Na začiatku tohto mesiaca si maloobchodný gigant Walmart podal patent, ktorý dokazuje možné plány na vytvorenie stablecoinu, viazaného na USD, aby prišiel s alternatívnou voľbou pre nízko príjmové domácnosti, pre ktoré sú banky neúnosne nákladné.

Gigant vo svete sociálnych médií Facebook tiež plánuje spustenie kryptomeny Libry s podobnými ambíciami. Avšak, Libra čelí kritike kvôli známym problémom Facebooku so súkromnými dátami.

Zdroj:https://www.theblockcrypto.com/2019/08/09/insurance-giant-allianz-creating-a-jpm-coin-like-payment-token-the-project-is-in-advanced-stages/

CHCEM zvládnuť základy, dnes až v 60% zľave

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart