Pohľad na budúcnosť krypta v roku 2020 z politicko-ekonomickej perspektívy.

Dopad ekonomických a politických udalostí v roku 2020 by mohol mať trvalý vplyv na budúcnosť krypto aktív, hoci nie je jasné, aký bude konečný výsledok. Čaká nás nepredvídateľné desaťročie s možnými zásadnými zmenami, na ktoré si ľudia budú musieť zvyknúť a naučiť sa s nimi žiť.

Väčšina ľudí si pravdepodobne uvedomuje obrovský potenciálny dopad, ktorý môžu mať kryptomeny a blockchain technológia na nespočetné množstvo odvetví. Ich schopnosť revolúcie vo svete uznávajú, hoci neochotne, dokonca aj tí, ktorí nechcú, aby zaznamenali pokrok.

Je však dôležité si uvedomiť, že táto revolúcia je „dvojsečný meč“ a môže tiež ovplyvniť súčasný stav krypto aktív. 

Keďže je nový rok hneď za rohom, stojí za zváženie, aký vplyv môžu mať politické a ekonomické udalosti na digitálne meny.

Stručný pohľad späť na rok 2019

Keď sa blížil rok 2019, mnohí očakávali, že to bude rok veľkých prelomov. Aj keď je pravda, že sa dosiahli niektoré veľmi dôležité míľniky a významné úspechy – vplyv politických a ekonomických udalostí nepomohol krypto svetu natoľko, ako si niektorí ľudia želali.

Globálna ekonomika pokrivkáva, Brexit bol tento rok veľmi horúcou témou a po väčšinu roka zúrila obchodná vojna medzi USA a Čínou. Akciovým trhom sa napriek tomu podarilo získať späť veľa stratenej hodnoty a pri tradičných aktívach došlo k zvýšeniu investičnej aktivity. Napriek tomu to malo výrazný vplyv na globálnu ekonomiku, ktorá tento rok zaznamenala výrazné spomalenie, najmä v dôsledku situácie medzi Čínou a USA.

Konečný výsledok? Krypto aktíva sa stali silnejšími ako v roku 2018.

Čo môžeme očakávať od krypto v roku 2020?

Doposiaľ všetko, čo sa týka roku 2020 a nasledujúcich rokov, zostáva špekuláciami, ale je pravdepodobné, že úrokové sadzby zostanú nízke, keď sa začne nový rok. Inými slovami, investori budú pravdepodobne naďalej hľadať lepšie možnosti zárobku mimo vkladov. Toto môže predstavovať príležitosť pre virtuálne meny.

Ako si všimol Glen Goodman, Bitcoin nie je ústrednou témou toľkých titulkov a článkov, ako zvykol, ale blockchain naďalej prechádza adopciou u spoločností, aj keď v tichosti, na pozadí, čo pripravuje pôdu pre kryptomeny.

Ekonóm Wells Fargo Bank Eugenio Aleman sa medzitým domnieva, že recesia najväčšej svetovej ekonomiky – USA – je stále možná. To môže spolu s varovaním OSN o globálnej recesii viesť k ešte väčšiemu spomaleniu ekonomiky a tlačiť ľudí hlbšie do krypto priestoru.

Ďalej, hoci sa Brexit nestal v roku 2019, stále sa môže stať v roku 2020. Mnoho z neho zostáva nejasným, čo ponecháva veľa možností otvorenými. Tiež nie je jasné, čo sa stane s obchodnými vojnami a vojenským napätím, hoci mnohí od nich očakávajú, že zostanú veľkým problémom, s ktorým sa bude treba vysporiadať v roku 2020.

USA sú v konflikte s Čínou, Severnou Kóreu, Iránom a ďalšími. Kým ozbrojené konflikty s niektorou z týchto krajín zostávajú veľmi nepravdepodobné, je možné očakávať hospodárske konflikty, čo by tiež mohlo prinútiť ľudí presunúť sa na kryptomeny.

Národné banky zároveň prejavujú záujem o krypto, najmä o CBDC vedené Čínou, Tureckom a Francúzskom. Rusko robí testy so stablecoinami a je pravdepodobné, že ich bude nasledovať mnoho ďalších. Celkovo to bude nepredvídateľné desaťročie s možnými zásadnými zmenami, na ktoré si ľudia budú musieť zvyknúť a naučiť sa s nimi žiť.

Zdroj:https://bitcoinist.com/will-crypto-impacted-by-economic-and-political-events-of-2020/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart