Podnietia satelity Jeffa Bezosa a Elona Muska prijímanie Bitcoinu?

Popritom, ako miliardári a biznismeni Elon Musk a Jeff Bezos plánujú vypustiť tisícky satelitov na zemskú obežnú dráhu, krypto investori uvažujú, ako toto pomôže Bitcoinu. Rozšírenie satelitov pomôže tým, ktorí sú uplne odrezaní od bankových služieb.

UFI – Univerzálny internet zdarma?

Bloomberg nedávno písal o tom, že Elon Musk a Jeff Bezos plánujú vypustiť približne 3200 nízko-obežných satelitov do vesmíru. Správa od Amazonu zo 4.júla naznačuje, že tieto satelity budú poskytovať nízko-nákladové pripojenie desiatkam miliónom ľudí, žijúcim v oblastiach, kde nie je dostatok pripojenia na internet.

Musk zamýšľa niečo podobné a vyzerá to tak, že je o pár krokov pred Bezosom. Federálna komisia pre komunikácie (FCC) už vydala povolenie pre Muskovo Space Exploration Technologies Corp. na vypustenie 11 943 satelitov do vesmíru, pričom spoločnosť už vypustila 60 z nich v máji.

Bezos hovorí, že tento projekt bude podľa očakávaní stáť „niekoľko miliárd dolárov“ a Amazon v apríli vydal vyhlásenie, ktoré to aj objasňovalo:

„Toto je dlhodobý projekt, pri ktorom sa predvída, že bude slúžiť desiatkam miliónom ľudí, ktorým chýba základný prístup k širokopásmovému internetu.“

Momentálne je jasné, že títo dvaja miliardári sú teraz v priam vesmírnych pretekoch a výsledok tohto celého by mohol byť výhodný pre významnú časť populácie Zeme. Priaznivci kryptomien boli taktiež zaujatí týmito vyhláseniami a veľa z nich momentálne špekuluje, ako by mohol dostupný celosvetový internet so súhlasom Elona Muska pomôcť Bitcoinu.

Vyletí Bitcoin vďaka dostupnému internetu do výšin?

Populárny krypto-Twitter analytik Rhythmtrader naznačil, že „aj s lacným smartfónom bude môcť hocikto, bez ohľadu na miesto, kde žije, používať Bitcoin.“

Rhythmtrader verí, že univerzálny prístup na internet umožní Bitcoinu skutočne slúžiť ako „mena ľudí“, ale nie každý s ním súhlasí. Kolega krypto-Twitter analytik Dave the Wave promptne odpovedal, „jasné, a teraz spoločnosti idú prevziať vládu nad svetom s ich digitálnym sledovaním.“ Iní followeri spomenuli, že Bitcoin „už išiel do ďalekého vesmíru“ a mysleli tým satelity Blocksteamu a možnosť posielať Bitcoin pomocou rádiových vĺn.

Znie rozumne dôjsť k záveru, že lacný univerzálny internet znamená dobré časy pre Bitcoin a prívrženci myšlienky nárastu ceny Bitcoinu na 100-tisíc dolárov budú tvrdiť, že limitovaná ponuka tohto digitálneho aktíva sa zmení na exponenciálny rast.

Žiadosť Amazonu na FCC spomínala, že v súčasnosti 21 miliónov Američanov nemá prístup k fixnému internetu a prinajmenšom 33 miliónov Američanov nemá prístup k rýchlemu internetu. Okrem toho, takmer 3,8 miliardy ľudí na celom svete nemá prístup k spoľahlivému internetu a veľa z týchto ľudí žije v miestach, kde kryptomeny existujú ako reálne riešenie nedostatku vyvinutej bankovej a platobnej infraštruktúry. 

Zdroj:https://bitcoinist.com/elon-musk-and-jeff-bezos-satellites-will-spark-bitcoin-adoption/

Hraj, vyhraj , zarabaj

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart