Podmanili si kryptomeny už aj Visu?

Približne v druhej polovici októbra 2020 sa spoločnosť PayPal oficiálne vyjadrila, že bude podporovať kryptomeny a umožní nákup a predaj týchto digitálnych aktív na svojej platforme, ktorú používa viac ako 360 miliónov používateľov. V tom čase sa Bitcoin obchodoval ešte na hranici približne 10 000 dolárov, na ktorú sa však odvtedy ani len nepozrel. Veľmi podobná správa nás môže čakať už onedlho aj z pohľadu spoločnosti Visa.

Naskakuje Visa na kryptomenový vlak?

Počas posledného oznámenia, v ktorom spoločnosť Visa zverejňovala svoje zisky za prvý kvartál fiškálneho roku 2021, sa Alfred Kelly, CEO tejto spoločnosti vyjadril, že Visa sa môže čoskoro pridať ku podporovateľom kryptomien.

„V tomto svete musíte vidieť cesty, akými môžete pridať hodnotu do celého ekosystému. My veríme, že máme unikátnu pozíciu na to aby sme spravili kryptomeny bezpečnejšie, užitočnejšie a aplikovateľnejšie pre celý platobný systém prostredníctvom našej celosvetovej prítomnosti v  sektore, naším spoluprácam a dôveryhodnej značke.

Kryptomenový svet vnímame v dvoch segmentoch. Po prvé, v sektore vnímane nové aktíva ako napríklad Bitcoin. Po druhé, sú v kryptomenovom svete aj digitálne meny a stablecoiny, ktoré sú priamo kryté exitujúcimi fiat menami. Všetky meny v prvom segmente vnímame ako digitálne zlato.“

To je len výňatok z toho, o čom všetkom Alfred Kelly hovoril počas daného oznámenia. Takisto poznamenal, že Visa už teraz môže ťažiť z toho, že má spolupráce s viac ako 35 spoločnosťami z kryptomenového sveta, ktoré môžu celkovo pomôcť s vytvorením používateľskej základne s až viac ako 50 miliónmi používateľov (Visa má približne 70 miliónov používateľov).

Prečítajte si tiež: BTC miliardář Tim Draper Elonu Muskovi: Koupil bych Teslu Cybertruck za Bitcoin

Čo konkrétne ale bude Visa robiť? Bude poskytovať také isté služby ako PayPal? Vytvorí si vlastnú platformu alebo aplikáciu na obchodovanie kryptomien, či iba umožní platby kryptomenami u všetkých svojich biznis partnerov a v celej svojej sieti? Viac informácii o tomto vyhlásení zatiaľ nemáme okrem toho, že si kryptomeny s najväčšou pravdepodobnosťou podmanili ďalšiu spoločnosť z finančného sveta.

Ďalšia spoločnosť na zozname

Tak sa zdá, že rok 2020, ktorý bol pre kryptomeny napriek všetkému, čo sa vo svete udialo, veľmi pozitívny, môže byť úplne zatienený rokom 2021. Zdá sa, že kapitál na naliatie do tohto sektora je pripravený z každej strany a to si uvedomujú aj také spoločnosti ako napríklad Visa, ktoré sa aktuálne snažia zaujať čo najlepšiu pozíciu na to, aby ich kryptomeny nevytlačili z trhu.

Aj to môže byť dôvodom, prečo sa pokúsia tieto aktíva podporovať aspoň tak , aby z toho ich platforma vedela vyťažiť aspoň niečo. Čo konkrétne v tom ale Visa zatiaľ môže pre seba vidieť nie je známe preto, že sa ešte aktuálne nevie, čo môže poskytnúť a hlavne čo v spojení s kryptomenami plánuje.

Pokiaľ má byť totižto iba ďalšou platformou, na ktorej sa dajú kúpiť kryptomeny (či ich „deriváty“ ako je tomu pri PayPale), tak je určite na mieste otázka, či je vôbec ešte takáto platforma potrebná. Preto sa určite do budúcnosti oplatí sledovať nielen to, či sa vôbec Visa do kryptomenového sektora zapojí, ale najmä ako.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://dailyhodl.com/, https://cryptopotato.com/,https://www.fool.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart