Podľa šéfky Apple Pay má odvetvie kryptomien dlhodobý potenciál.

Viceprezidentka spoločnosti Apple Pay Jennifer Bailey hovorí, že technologický gigant pozorne „sleduje“ kryptomeny. Krypto aktíva by mohli byť vhodné pre tohto technologického giganta. Momentálne cez Apple Pay pretečie mesačne takmer miliarda transakcií.

Baileyovej komentáre prišli počas nedávneho rozhovoru s hlavnou obchodnou korešpondentkou CNN Christine Romansovou a poznamenáva:

Myslíme si, že kryptomeny sú zaujímavé. Myslíme, že majú zaujímavý dlhodobý potenciál.“

Dan Ives, analytik spoločnosti Wedbush Securities, hovorí, že krypto aktíva by mohli byť vhodné pre tohto technologického giganta.

„Toto by bol významný posun pre krypto, keby Apple zamieril touto cestou. Vzhľadom na strategické zameranie Applu by prechod na krypto mohol dávať zmysel, ak sa pozrieme na jeho zameranie na ďalšie speňažovanie spotrebiteľov v nasledujúcich rokoch.“

Baileyová tiež verí, že Apple Pay a Apple Card zohrajú hlavnú rolu v budúcnosti platobnej technológie.

Apple vstúpil do odvetvia mobilných platieb v roku 2014 zavedením Apple Pay. Keď bola služba predstavená, technologická firma uviedla, že „transformuje“ odvetvie mobilných platieb poskytnutím intuitívneho a bezpečného spôsobu uskutočňovania platieb prostredníctvom ľahko použiteľných aplikácií.

Manažment Applu neodhalil, koľko aktívnych užívateľov má Apple Pay, avšak platforma spracováva takmer miliardu transakcií mesačne. Od jej vydania v roku 2014 počet obchodníkov v USA, prijímajúcich bezkontaktné platby, vzrástol z len 3% na viac ako 70%, poznamenáva Baileyová.

Kým Apple začína skúmať kryptomeny, gigant v oblasti sociálnych médií Facebook už vyvíja svoj vlastný stablecoin Libru, ktorý bude krytý košom fiat mien. Krypto projekt Facebooku je naplánovaný na spustenie v roku 2020, môže však byť odložený kvôli regulačným výzvam.

Medzitým si Square Jacka Dorseyho, popredná firma, zaoberajúca sa spracovaním platieb, najíma blockchain developerov, aby pracovali na projektoch, súvisiacich s krypto.

Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila finančná analytická firma Cindicator, sa analytici domnievajú, že maloobchodný gigant Amazon je najpravdepodobnejším technologickým lídrom na oznámenie vydania vlastnej kryptomeny. Avšak, manažment Amazonu uviedol, že v súčasnosti nevyvíja digitálnu menu, založenú na blockchaine.

Minulý mesiac Binance, najväčšia burza s kryptomenami na svete, odhalila, že pracuje na projekte s názvom Venus, ktorý vytvorí ” stablecoiny a digitálne aktíva, fixované na fiat meny po celom svete.“

Zdroj :https://dailyhodl.com/2019/09/05/apple-pay-executive-reveals-tech-giants-stance-on-crypto-says-industry-has-long-term-potential/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart