Podľa prieskumu Amazon pracuje na krypto projekte.

Chýry o potenciálnom krypto aktíve od Amazonu sa opäť objavujú vďaka novému prieskumu finančných analytikov. Amazon vlastní doménu amazonbitcoin.com, ktorý presmerúva na oficiálnu webovú stránku spoločnosti, a Amazon Web Services uviedla na trh sadu blockchain produktov a riešení. Dočkáme sa ďalšieho projektu od Amazonu?

Analytická spoločnosť Cindicator, zameraná na predpovede, sa spýtala skupiny analytikov, ktorá spoločnosť s najväčšou pravdepodobnosťou uvedie kryptomenu, ktorá bude súťažiť s Facebookovým projektom Libra. 22,62% analytikov uviedlo Amazon ako najpravdepodobnejšiu spoločnosť, ktorá oznámi svoju vlastnú kryptomenu, pred Googlom, Applom, Walmartom, Microsoftom a ďalšími technologickými gigantmi.

Amazon má niekoľko blockchain  patentov, ale zatiaľ sa otvorene nevyjadril o budúcnosti kryptomien. Amazon vlastní aj doménu amazonbitcoin.com, ktorý presmerúva na oficiálnu webovú stránku spoločnosti, a Amazon Web Services uviedla na trh sadu blockchain produktov a riešení.

Spoločnosť nedávno uverejnila zoznam pracovných ponúk na LinkedIn, uvádzajúc, že vytvára reklamnú platformu, založenú na blockchaine. Keď sa však správy o zozname objavili, spoločnosť potichu odstránila všetky referencie na blockchain technológiu.

Zdroj: Cindicator

Avšak, viceprezident spoločnosti Amazon Pay tvrdí, že spoločnosť pravdepodobne nebude v blízkej dobe schopná spustiť konkurenta voči Libre. V júni na Fortune‘s Brainstorm 2019 Patrick Gauthier uviedol, že spoločnosť je zameraná na to, čo je tu a teraz.

„V Amazone sa veľmi zaoberáme dátami, takže rád budem viesť túto konverzáciu o dva až tri roky, keď bude aktuálna. Teraz sa zaoberáme súčasnými potrebami zákazníka, ktoré môžeme vyriešiť v prítomnosti.”

Pokiaľ ide o otázku Libry, myslím, že je špekulácia. V Amazone sa nezaoberáme špekuláciami, ale prítomnosťou. Takže k tomu naozaj nemám čo dodať. Myslím, že poukazujete na niečo skutočne dôležité, čo je dôvera v značku Amazon. To je niečo, čo berieme veľmi, veľmi vážne.“

Zdroj :https://dailyhodl.com/2019/09/03/amazon-crypto-rumors-surface-sparked-by-new-financial-survey/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart