Podarí sa dvom bullish správam otočiť trh?

Kryptomenový svet sa teraz ani zďaleka nemôže tešiť veľkému množstvu nových pozitívnych správ. Práve naopak, v posledných týždňoch bolo všetko spojené s kryptomenami hlavne negatívne, od problémov minerov v Číne, cez výrazné prepady na cene až po prílišnú aktivitu zo strany regulátorov voči burze Binance. Preto je viac ako dobré, že po dlhšom čase sa práve dnes objavili dve správy, ktoré môžeme vnímať pomerne pozitívne.

Bank of America a Bitcoin futures

Podľa najnovších správ z dielne CoinDesk, sa Bank of America rozhodla umožniť obchodovanie kryptomien prostredníctvom Bitcoin futures pre svojich klientov. Táto druhá najväčšia americká banka by mala používať Bitcoin futures od CME, ktoré boli prvými Bitcoin futures na trhu vôbec, keďže ich obchodovanie bolo spustené ešte počas predchádzajúceho bullrunu v decembri 2017.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Z daných zdrojov tiež vyplýva, že aktuálne sa hneď niekoľko klientov rozhodlo pripravovať na Bitcoin futures, pričom niektorí klienti už dokonca mali daný finančný inštrument obchodovať. Iba minulý týždeň sa pritom BoA vyjadrila, že aktuálne pracuje na vytvorené nového tímu, ktoré by mal byť zameraný čisto na kryptomenový sektor.

Táto správa je pozitívna hneď z niekoľkých dôvodov. Tým prvým a najpodstatnejším je samozrejme fakt, že ďalšia banka umožnila svojim klientom možnosť dostať sa ku Bitcoinu (aj keď iba ku Bitcoin futures). Aj prostredníctvom tejto banky sa tak môže do sektora opätovne dostať viac kapitálu. Rovnako pozitívne je aj to, že táto banka, ktorá patrila dlhé roky medzi najväčších kritikov, pričom dokonca blokovala svojich klientov od toho, aby do týchto aktív presúvali svoje peniaze, sa rozhodla teraz absolútne zmeniť postoj, čo je skvelou bullish novinkou.

PayPal zvyšuje týždenné limity

Rovnako bullish správy prichádzajú aj zo spoločnosti PayPal. Tá sa do kryptomenového kolotoča dostala ešte v októbri minulého roka, pričom ho odvtedy výrazne „roztočila.“ Aj kvôli obrovskému záujmu o nákup kryptomien prostredníctvom tejto platformy sa teraz PayPal rozhodol navýšiť týždenný, ale aj celoročný, limit na nákup kryptomien.

Zatiaľ čo v počiatkoch bol limit na nákup kryptomien 10 000 dolárov týždenne, ktorý bol následne zväčšený na 20 000 dolárov, teraz je už 100 000 dolárov týždenne. Navyše, doteraz bol ročný limit na nákup 50 000 dolárov, pričom sa aj ten rozhodla spoločnosť PayPal aktuálne zmeniť. Podľa nových pravidiel, ktoré boli oznámené iba včera, nemajú aktuálne zákazníci žiadny ročný limit. Smerodajný je tak aktuálne iba týždenný limit.

Prečítajte si tiež: Top 10 altcoinov na burze ProBit Global

PayPal mal týmto krokom reagovať na obrovský záujem zo strany svojich používateľov o nákup kryptomien. Toto rozhodnutie má podľa Jose Fernandeza da Ponteho, viceprezidenta pre blockchain kryptomeny a digitálne meny, dať používateľom platformy viac flexibility a širšiu škálu možností.

Aj napriek tomu, že obe tieto správy sú pozitívne a môžu viesť ku navýšeniu kapitálu v kryptomenách, treba mať stále na pamäti, že ani Bank of America ani Paypal neposkytuje svojim klientom skutočné kryptomeny. Ide iba o deriváty, ktoré si následne nemôžu ich klienti previezť na svoje účty či peňaženky. Aj tieto informácie tak treba brať v úvahu, keď sa rieši investovanie do kryptomien prostredníctvom takéhoto typu platforiem.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptoslate.com/, https://u.today/, https://www.teletrader.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart