Počet Bitcoin ATM prekonal významný míľnik!

Sedem rokov potom, čo bol nainštalovaný a spojazdnený prvý Bitcoin ATM vo Vancouveri v Kanade, dosiahli kryptomeny veľký míľnik. Vo svete sa totižto aktuálne nachádza už viac ako 10 000 Bitcoin kioskov, v ktorých môžu ľudia kupovať najväčšie kryptomeny. Vyplýva to z webu CoinATMRadar, ktorý aktívne sleduje rozmach Bitcoin ATM po celom svete.

Počet Bitcoin ATM výrazne rastie

Pred siedmymi rokmi bol oficiálne nainštalovaný prvý Bitcoin ATM, pred tri a pol rokom sme boli svedkami prvých 1 000 Bitcoin automatov vo svete, no a včera bol oficiálne pridaný Bitcoin automat s poradovým číslom 10 000. Stalo sa tak takmer presne po tri a pol roku, odkedy bol dosiahnutý míľnik 1 000 automatov, čo jasne poukazuje na rastúcu krivku, v ktorej sa táto sféra z kryptomenového sveta nachádza. Spoločnosť CoinATMRadar poukázala na to, že za posledných tri a pol roka pribudlo až 9x toľko Bitcoin ATM, ako v prvých troch rokoch.

Navyše, podľa nórskej spoločnosti zaoberajúcej sa finančným službami, AksjeBloggen, celkový počet Bitcoin kioskov bol ešte pred rokom iba na počte 5 336. Odvtedy však pribudlo viac ako 4 700 nových Bitcoin ATM, čo je viac ak 87% medziročný rast v ich počte.  

Rast na popularite týchto zariadení pritom nie je žiadnym prekvapením. ATM stále patria medzi najbezpečnejšie, najrýchlejšie a najmenej obmedzujúce spôsoby nákupu kryptomien. Samozrejme, že nevýhodou bývajú poplatky, ktoré sa môžu pohybovať kdekoľvek od 1% po 4% z nákupu. Množstvo ľudí však preferuje tento spôsob, ako podliehať KYC opatreniam alebo zverejňovaniu svojej identity.

Situácia vo svete sa líši

Medzi Bitcoin ATM veľmoci sa radia nepochybne najmä USA a Kanada. V týchto dvoch štátoch je drvivá väčšina všetkých ATM, pričom USA vedie nielen v počte nainštalovaných ATM, ale takisto aj v počte ATM pridaných za jeden deň.

Prečítajte si tiež: Binance začne ponúkať kryptomenové karty vrámci Európy

V Európe majú najviac Bitcoin ATM v prepočte na počet obyvateľov krajiny ako Slovinsko, Holandsko, Česko či Fínsko. Vrámci Európy je však aktuálne najzaujímavejšia situácia v Nemecku. Iba prednedávnom tam boli totižto vydané nové regulácie, ktoré vo veľkom zasahujú do toho, ako môžu Bitcoin ATM v krajine fungovať, čím sa má spomaliť ich nárast. Obyvatelia v krajine sa tak budú musieť obrátiť na iný spôsob nákupu kryptomien ako Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum alebo Litecoin.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://beincrypto.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart