Počas tohto mesiaca bude Ethereum čelit niekoľkým hard forkom

Počas tohto mesiaca bude Ethereum čelit niekoľkým hard forkom, z ktorých tri sú najvýznamnejšie:

1️⃣Classic Vision Hard Fork –

11. januára 2019: Všetci držitelia Ethereum dostanú 3 ETCV za každý ETH v peňaženkách. (MEW)

2️⃣Ethereum Nowa Fork

12. januára 2019: Každý držiteľ ETH dostane zadarmo ETN v pomere 1: 1.

3️⃣Constantinople Fork

16. januára 2019 (alebo skoršie) Constantinople Mainnet hard form naplánovaný na blok # 7080000: Constantinople Mainnet hard fork je pravdepodobne najvýznamnejší fork, pretože je veľkou súčasťou prechodu Ethereum z proof of work protokolu na proof of stake.
(Podporila Binance)

VIP má všetko! Vstúp do VIP sveta a nauč sa všetko, čo pravý kryptotrejder potrebuje!

Čo môžu znamenať tieto forky pre eth a jeho cenu ?

Ethereum už teraz čelí tvrdej konkurencii ako nikdy predtým – EOS, Cardano, Zilliqa, Nem a Neo, ktoré sú už teraz rýchlejšie. Aj keď sme boli svedkami poklesu kryptomien, niektorých až o 90% v poslednom roku, to nemení fakt že hard forky oslabujú celkovú podporu siete, keďže veľa developerov prejde na nové reťazce.

Môžme si to porovnať s Bitcoin a BCH (rozdelený neskôr na BCHABC a BCHSV). Ostalo len veľmi malo ľudí, ktorí aj po tomto všetkom veria BCH. Constantionople fork prinesie veľa pozitív pre eth a tak by nás neprekvapilo ak by eth naďalej rástol, tak isto je pravdepodobný nárast aj pre niektorý z forkov do ktorého ľudia budú naskakovat ako to býva zvykom.

Nakoniec je ťažké presne určiť, ako séria eth forkov ovplyvní celu sieť a cenu v krátkodobom a dlhodobom horizonte.

Je dôležité poznamenať, že Ethereum je v súčasnosti uprostred kritickej fázy prechodu, ktorá by mohla určiť, či zostane najdôležitejším reťazcom pre Dapps (decentralizované aplikácie) v najbližších mesiacoch. Alebo prichádzajú dobré časy pre EOS, ADA ? Čas ukáže 🙂

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart