Počas lockdownu sa zvýšil záujem žien a mladých dospelých o CoinMarketCap

CoinMarketCap informoval o poklese návštevnosti v Číne, ale zároveň o zvýšenej návštevnosti žien a mladých dospelých, čo sa pripisuje pandémii COVID-19.

17. apríla, ako súčasť online blockchainovej konferencie BlockDown 2020, vedúca oddelenia stratégie a dočasná generálna riaditeľka spoločnosti CoinMarketCap, Carylyne Chan, predstavila správu spoločnosti na trhu kryptomien za prvý štvrťrok roku 2020.

Prečítajte si tiež: Hádka Marka Cubana a Tylera Winklevossa ohľadom zložitosti Bitcoinu

Trendy analyzované prostredníctvom kapitalizácie trhu a štatistík používateľov

Chan začala prezentáciu skúmaním toho, ako bola cena a kapitalizácia trhu ovplyvnená počas prvého štvrťroku. Po silnom začiatku štvrťroku sa Bitcoin (BTC) aj širší trh dostali do rúk pandémie COVID-19.

To sa teraz vo veľkej miere napravilo a zdá sa, že trh je na ceste späť k svojmu oživeniu. Užitočnejšie informácie prišli, keď Chan poukázala na analýzu návštevnosti.

Návštevnosť užívateľov z Číny v januári poklesla

Prvým pozoruhodným javom bolo zníženie návštevnosti užívateľov z Číny. Čína klesla z 13. miesta z hľadiska návštevnosti na 24. miesto, pričom väčšina tohto poklesu nastala medzi 14. a 25. januárom. Bola to jediná krajina v top 25, ktorá klesla o viac ako desať miest.

„Celkovo si myslím, že návštevnosť ako taká celkom reprezentuje všeobecné trendy a záujmy, takže si myslím, že ľudia majú jednoducho viac vecí na starosti, než je len navštevovanie CoinMarketCap.“

Zvýšenie návštevnosti zo strany žien a mladších používateľov

Z demografického hľadiska došlo k výraznému nárastu počtu žien a používateľov vo vekovej kategórii 18-24 rokov.

Počet žien, ktoré začali navštevovať CoinMarketCap, sa zvýšil o 43%. Táto zmena nastala v rámci všetkých vekových kategórií, ale najvýraznejšia bola najmä u mladších používateľov. Väčšina návštevníkov v tejto demografickej skupine pochádza z Európy a Ameriky.

Počas prvého štvrťroka sa tiež zvýšil počet používateľov vo vekovej kategórii 18-24 rokov, a to o 46%. Z geografického hľadiska bol tento nárast obzvlášť významný v Oceánii (s Austráliou vo vedení) a Afrike (s Nigériou na čele).

„Od našich mladších používateľov sme už veľakrát počuli, prečo prichádzajú na CoinMarketCap častejšie. Ľudia sledujú, čo sa deje na makroekonomickej úrovni. Viac sa zaujímajú o alternatívne triedy aktív, ako sú kryptomeny.“

Riešenie nafúknutých objemov trhu

Napriek tomu, že CoinMarketCap patrí medzi najobľúbenejšie webové stránky pre krypto metriky, spoločnosť obdržala v minulosti kritiku za vykazovanie 24-hodinových objemov trhu, ktoré boli často samoohlasované, a tak otvorené zneužitiu.

Minulý november táto stránka predstavila metriku likvidity, ktorá investorom poskytuje presnejší prehľad o najlepších burzách, na ktorých sa dá obchodovať. Chan oznámila, že táto metrika bude aktualizovaná v júni 2020, aby bola ešte presnejšia.

Stránka tiež ku koncu roka plánuje zahrnúť viac typov údajov, vrátane údajov získaných z davu.

Prevzatie Binance nemá vplyv na nezávislosť CoinMarketCap

Ako informovala stránka Cointelegraph, Binance získala spoločnosť CoinMarketCap začiatkom mesiaca za údajných $400 miliónov. Chan však chce zdôrazniť, že spoločnosť si zachová svoju nezávislosť vo svojich každodenných aktivitách.

Chan vyjadrila svoj optimizmus ohľadom toho, že tím CoinMarketCap by mohol využiť odborné znalosti spoločnosti Binance na implementáciu tých najlepších postupov a zvýšenie pridanej hodnoty podnikania – najmä v oblasti škálovania.

Zdroj: cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart