Po Roubinim sa s kritikou vrátil aj Peter Schiff – kryptomeny označil za najväčšiu bublinu v histórii!

Iba prednedávnom sme Vás informovali o tom, že kryptomenový kritik Nouriel Roubini sa po dlhom čase znovu pripomenul, keď na svojom Twitteri zdieľal článok, ktorý kritizoval krok PayPalu a jeho vstup do kryptomien. Podľa Roubiniho je tento krok zlý pre PayPal a rovnako aj pre kryptomeny. Od tohto článku ubehlo len niekoľko dní a kryptomenovej komunite sa pripomenul pravdepodobne najznámejší kritik – Peter Schiff. Čo na kryptomenách „zhejtoval“ tentokrát?

Kryptomeny sú najväčšou bublinou v histórii

„Pokiaľ zmeriate veľkosť bublín na aktívach a porovnáte to s presvedčením, s ktorým investori vstupujú do svojich obchodov, Bitcoin je najväčšou bublinou, akú sme kedy videli. Hodleri Bitcoinu sú oveľa viac presvedčení o správnosti svojich rozhodnutí, ako tomu bolo u investorov pri dotcom bubline alebo počas bubliny na trhoch s nehnuteľnosťami.“

Toto vyjadrenie sa včera objavilo na Twitteri Petra Schiffa, ktorý opäť poukázal na to, že kryptomenám jednoducho neverí a pravdepodobne ani nikdy veriť nebude. Ako tomu už býva zvykom v podaní tohto zarytého podporovateľa zlata, tak Bitcoin opäť iba prirovnal ku bubline, pričom naznačil, že investori do tejto „bubliny“ si za svojimi investičnými rozhodnutiami stoja stále tvrdohlavejšie a tvrdohlavejšie.

Prečítajte si tiež: Fundamentálna analýza – Kava

Iba prednedávnom sa pritom posmešne vyjadril na adresu noviniek spojených so spoločnosťou Square a ich nákupom Bitcoinu za 50 miliónov dolárov. Vo svojom vtedajšom tweete poznamenal, že Bitcoin poskočil o 4 % práve kvôli správe o tom, že Square nakúpil BTC. Avšak podľa neho bol tento skok iba aktivitou špekulantov, ktorí navyše ani len nedokázali vytlačiť cenu BTC na highs z predošlého roku. To už samozrejme teraz neplatí, keďže Bitcoin tieto úrovne prekonal, avšak o tom samozrejme už Peter Schiff neinformoval.

Čo je však dobrou správou je fakt, že počet tak zarytých haterov kryptomien, ako je Peter Schiff, ubúda. On spoločne s Nourielom Roubinim, Warrenom Buffettom, Charliem Mungerom a zopár politikmi a centrálnymi bankármi sú určite tými najhlasitejšími odporcami kryptomien. Avšak tie si získavajú na svoju stranu stále viac podnikateľov, analytikov alebo predstaviteľov popredných spoločností. To môžeme koniec koncov vidieť aj na rastúcom počte spoločností, ktoré sa rozhodli do kryptomien v poslednom čase investovať. Bezpochyby bude zoznam týchto spoločností ešte narastať a tak je len otázkou času, ako dlho dokážu títo „hateri“ kritizovať kryptomeny a neinvestovať do nich.

Zdroje: https://cryptopotato.com/, https://bitcoinist.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart