Platba prostredníctvom kryptomeny za právnické služby sa v USA stáva čoraz viac populárnou

Bitcoin a Altcoiny sa stali populárnym prostriedkom na vyplácanie poplatkov za právne služby. Predovšetkým mnoho začínajúcich organizácií z prostredia ICO sa venujú tejto téme. Začínajúca spoločnosť si nemôže dovoliť vysoké právne poplatky vo fiat mene a preto ponúkajú mince, za výmenu za poskytovanú službu. Tento spôsob platby je často diskreditovaný a má zlý obraz, vrhajúci zlé svetlo na transparentnosť financovania právnych služieb.

Kryptomena ako poplatok?

Možno si myslíme, že tento trend je len ojedinelým prípadom právnikov, ktorí súkromne investujú do krypto kultúrnych inštitúcií. V skutočnosti sa ale najmä v USA už praktizuje, že poplatky za právnické služby sa vyplácajú právnikom v kryptomenách. Mnohí právnici to považujú za príležitosť na rozšírenie svojho podnikateľského portfólia, a preto prijímajú ďalšie nové objednávky. Tieto transakcie prichádzajú od organizácií z ICO, ktoré nemajú finančné prostriedky na to, aby platili poplatky klasickou fiat menou. Z technického hľadiska musí kryptomena slúžiť účelu a nie len záruke, aby sa mohla použiť ako platobný prostriedok. Pozitívom je, že platba prostredníctvom kryptomeny môže mať za následok zníženie vzniknutých poplatkov za právne služby.

Konflikt záujmov

Kryptomeny sú často označované ako “špinavé peniaze” a na verejnosti môžu mať aj zlý obraz. Najmä právnici, ktorí prijímajú poplatky za právne služby prostredníctvom kryptomeny, sa často spájajú s nie dobrou stranou zákona. Poplatok môže byť problematický aj vtedy, ak právnik sleduje svoje vlastné záujmy. Ak by právnik investoval do týchto alebo pravdepodobne konkurenčných šifrovacích systémov, mohol by vykonávať vlastné záujmy. Jeho schopnosť prijímať rozhodnutia by potom už nebola neutrálna. V iných odvetviach je tento problém tiež veľkou témou. Novinári z New York Times, ktorí prinášajú správy o krypto témach, nesmú v súkromnom živote investovať do kryptomien. Iné časopisy sú toho názoru, že to môže prispieť k pochopeniu podstaty. Je tiež nevyhnutné, aby právnici pochopili záležitosť kryptoprostredia, s cieľom poskytnúť odborné poradenstvo v právnom prípade.

Celkovo platí, že poplatok v kryptomene môže mať výhody aj nevýhody. K dnešnému dňu však neexistujú žiadne predpisy, ktoré by obmedzovali alebo zakazovali takéto formy odmeny.

Z nemeckého prekladu: https://www.krypto-magazin.de/kryptowaehrungen- als-beliebte- honorarszahlung-fuer- anwaelte/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart