Peter Schiff: Ohľadom Bitcoinu som sa mýlil, napriek tomu je BTC v bear markete!

Kryptomenovým fanúšikom netreba Petra Schiffa určite predstavovať. Tento známy zástanca zlata je jedným z najhlasnejších kritikov Bitcoinu už niekoľko rokov, pričom sa nejeden krát stretol aj s nadšencami z krypto sveta v priamych diskusiách. Jednou z najznámejších bola pred pár rokmi debata s Anthonym Pomplianom, kedy sa obaja snažili presvedčiť druhú stranu, že nimi vybrané aktívum (Peter Schiff zlato, Anthony Pompliano Bitcoin) je lepšou investíciou do budúcna. Tentokrát sa Peter Schiff prostredníctvom Twitteru „zaplietol“ do debaty s iným kryptomenovým predstaviteľom, Tylerom Winklevossom, a opäť sa bolo na čo pozerať.

O Bitcoine som sa mýlil

V diskusii, ktorá prebehla v jednom Twitter vlákne Tylera Winklevossa, zakladateľa a CEO burzy Gemini, jedného z najväčších zástancov Bitcoinu a kryptomien, sa objavil Peter Schiff, ktorý svojimi komentármi dané vlákno poriadne oživil. Tyler Winklevoss pritom iba poukázal na fakt, že v minulosti sa Bitcoin často prepadal pod 10 000 dolárov, zatiaľ čo aktuálny prepad sa drží nad hranicou 10 000 dolárov (aj keď iba „zubami nechtami“). Práve vďaka tomu verí, že Bitcoin si vytvoril nový východiskový bod, z ktorého bude môcť vystreliť smerom hore.

A práve tu vstúpil do diskusie Peter Schiff, ktorého pohľad na úroveň 10 000 dolárov je úplne iný. Myslí si, že Bitcoin sa konsolidovaním okolo úrovne 10 000 dolárov pripravuje na pohyb smerom dole. Upozorňuje pritom najmä na fakt, že konsolidácie po výrazných pohyboch, aké sme videli minulý týždeň, sú nasledované pohybom do toho istého smeru, ako prvotný pohyb. V tomto prípade by to znamenalo pohyb pod 10 000 dolárov.

Prečítajte si tiež: Warren Buffett predáva akcie banky Wells Fargo – prečo je to pozitívum pre Bitcoin?

Za rast BTC sú zodpovedné zlato a Grayscale

Peter Schiff si tak drží svoju predikciu približne z polovice júla, kedy sa vyjadril, že Bitcoin pôjde pod 9 000 dolárov. Aj keby mu však táto predikcia vyšla, tak sám priznal, že sa v Bitcoine mýlil. V jednom z nasledujúcich tweetov sa totižto vyjadril nasledovne:

Mal som pravdu so zlatom, ale s Bitcoinom som sa mýlil. Bitcoinu sa totižto podarilo dostať cez rezistenciu na úrovni 12 000 dolárov, vďaka výbornej jazde zlata a takisto skvelej reklame v TV prostredníctvom Grayscale. Prepadom pod 10 000 dolárov sa ale Bitcoin rýchlo vrátil do medvedieho trhu.“

Peter Schiff si tak myslí, že zlato a spoločnosť Grayscale sú jedinými dôvodmi, prečo sa Bitcoin mohol dostať na chvíľu nad úroveň 12 000 dolárov. Opäť tak poukazuje na to, že pokiaľ BTC rastie, tak to nikdy nie je prirodzený rast založený na akomkoľvek fundamente. Schiff totižto dlhodobo tvrdí, že Bitcoin je iba bublina, ktorá praskne keďže nie je na ničom založená.     

Aktuálny prepad BTC mu tak „vyhovuje,“ aby mohol opäť vytiahnuť svoje klasické „argumenty“ pre zlato a proti BTC. Jedna vec sa však musí uznať a to to, že si azda po prvý krát v spojení s BTC Peter Schiff priznal, že sa v niečom mýlil.

Zdroj: https://cointelegraph.com/, https://beincrypto.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart