Peter Schiff: Bitcoin whales dumpujú svoje kryptomeny do GBTC

Peter Schiff, extrémny bull na zlato a naopak bear na kryptomeny, je v kryptomenovom sektore známy najmä vďaka svojim kontroverzným vyjadrenia. Tie často vedú najmä ku dehonestovaniu tohto sektora alebo ku jeho zosmiešneniu. Rovnako platí, že iba veľmi málo krát sú založené na skutočných faktoch, ktoré by Peter Schiff vedel dokázať. Do tejto kategórie by určite patrilo aj jeho posledné vyjadrenie o kryptomenách, kedy naznačil, že GBTC zažíva rast iba preto, že veľryby predávajú svoje kryptomeny špekulantom, ktorí investujú do Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fondu.

Presun BTC medzi veľrybami a špekulantami?

Iba pred 4 hodinami zverejnil Peter Schiff na svojom Twitteri nový príspevok, ktorý sa týka Bitcoinu. Ako je zvykom u tohto kritika kryptomien, tak ani teraz sa nevyhol poukazovaniu na to, čo je v kryptomenovom sektore nefunkčné, zlé alebo negatívne.

„Napriek tomu, že Grayscale Investment Trust kupuje viac ako 100% zo všetkých vyťažených bitcoinov po halvingu, cena Bitcoinu padla. Toto pravdepodobne naznačuje, že Bitcoin veľryby predávajú svoje mince GBTC špekulantom. Distribúcia zo silných na slabých je veľmi medveďou udalosťou z pohľadu ceny.“

Takto znel daný tweet, pričom začína byť priam neuveriteľné, ku akým záverom sa pokúsi táto osoba dostať len preto, aby mohla kryptomeny kritizovať. Aj my v Kryptotrejderi sme sa venovali tejto téme pričom z nej jasne vyplynulo, že najviac sa aktuálne zbavujú kryptomien menšie farmy a mineri, pre ktorých pohalvingová situácia už nebola zisková. Ani jedna z týchto skutočností však nebola spomenutá v tweete Petra Schiffa.

Po Ethereu nasleduje Bitcoin?

To však nebol ani zďaleka jediný tweet na tému kryptomien, ktorý dnes nájdete na Twitter profile Petra Schiffa. Ten sa totižto zamyslel aj nad tým, prečo GBTC čoskoro padne.

„Akcie Grayscale Ether Trust spadli o 56% za posledných 5 dní, 65% od svojho high tento mesiac. Grayscale Bitcoin Trust v poslednej dobe pridal do obehu množstvo nových akcii a práve preto by sa čoskoro mohli prepadnúť. GBTC sa tak môže vôbec po prvý krát obchodovať za nižšiu cenu ako je jeho NAV.“

Aj v tomto prípade ide najmä o predikcie alebo želenie tohto pána, aby takáto situácia naozaj nastala. Samozrejme, pád ETHE nemôže nikto poprieť. Avšak všetci vedeli, že ETHE je extrémne nadhodnotené a dokonca sa aj vedelo prečo je tak vysoko a že táto cena nie je z dlhodobého hľadiska udržateľná. Napriek tomu si Peter Schiff myslí, že podobný pokles môže nastať čoskoro aj na GBTC .

Kryptomenová komunita si o Petrovi Schiffovi myslí svoje

Max Keiser, známy kryptomenový bull sa neváhal vyjadriť na adresu Petra Schiffa. Jeho reakcia prišla takmer okamžite, pričom so sebou priniesla aj pomerne zaujímavú anketu. V nej sa Max Keiser pýta svojich followerov, na akej cene si myslia, že Peter Schiff konečne nakúpi BTC (vrámci FOMO reakcie).

„Keď konečne pochopia, že sa mýlia, určite pôjdu all-in s veľkými nákupmi. Garantujem vám to na 100%. Čím dlhšie Peter Schiff čaká na kúpu BTC, tým väčší bude jeho panický nákup. Môj odhad je, že ho 50 000 dolárov zlomí k tomu, aby nakúpil. Na akej sume si vy myslíte, že Schiff panicky nakúpi Bitcoin?“

Anketa má aktuálne približne 900 hlasov, pričom najviac ľudí si myslí (približne 30% z hlasujúcich), že cena 25 000 dolárov bude tá, ktoré Petra Schiffa prinúti nakúpiť BTC. Nasleduje 100 000 dolárov s približne 27%, 200 000 dolárov s 23% a 50 000 dolárov s menej ako 20%. Celá anketa je tak pomerne vyrovnaná.

Prečítajte si tiež aj nasledovný článok: Tone Vays: Bitcoin sa bude obchodovať medzi 6 000 až 10 000 dolármi minimálne do konca roka

Za zmienku určite stojí, že okrem Petra Schiffa, narážal Max Keiser aj na ďalších kryptomenových kritikov ako napríklad Mark Cuban alebo Jim Rogers. Najmä v prípade Jima Rogersa, Keiser týmito vyjadreniami narážal na jeho aktuálny postoj. Iba pred pár dňami totižto Rogers zverejnil svoj názor na budúcnosť najväčšej kryptomeny, ktorý patrí medzi tie najnegatívnejšie vôbec.

„Verím, že virtuálne meny reprezentované Bitcoinom postupne stratia na hodnote, až sa dostanú na nulu.“

Tak znel názor Jima Rogersa na kryptomeny pre Aera Dot. Max Keiser si však myslí, že aj tento kryptomenový kritik do týchto aktív investuje potom, čo prekonajú 50 000 dolárov.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://u.today/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart