Paypal bude využívať Paxos na poskytovanie kryptomenových služieb

Novinka o Paypale a poskytovaní kryptomenových služieb sa pred pár týždňami veľmi rýchlo rozšírila v kryptomenovom svete. Niet sa čomu diviť, kedže má Paypal viac ako 325 miliónov používateľov a tak by išlo o skvelú reklamu pre kryptomeny (nehovoriac o možnom náraste na adopcii). Podľa najnovších neoficiálnych správ ma pri svojom vstupe do kryptomenového trhu Paypal využiť skúsenosti a expertízu spoločnosti Paxos Crypto Brokerage, ktorá už poskytuje tieto služby napríklad FinTech startupu Revolut.

Spolupráca Paypalu a Paxosu čaká iba na oficiálne oznámenie

Kryptomenový portál Coindesk sa dnes ráno vyjadril, že Paypal a Paxos by mali spoločne spolupracovať na umožnení nákupu, predaja a obchodovania kryptomien vrámci platformy Paypalu. Danú informáciu im mali poskytnúť dva anonymné zdroje, ktoré sa pohybujú v blízkosti daných spoločností. K oficiálnemu stanovisku by pritom mohlo dôjsť už do konca tohto týždňa.

Pokiaľ k takejto spolupráci skutočne dôjde, tak by sa Paypal stal jednou z najprominentnejších spoločností, ktorá bude poskytovať kryptomeny. K ďalším aktuálne patria napríklad Square (spoločnosť, ktorú založil CEO Twitteru Jack Dorsey) alebo stále populárnejšia obchodná platforma pre retail traderov Robinhood.

CEO Paxosu Charles Cascarilla sa iba nedávno vyjadril, že vytvorenie Paxos Crypto Bokerage by mohlo byť veľkým míľnikom pre adopciu kryptomien. Paxos má byť dokonca pripravený na škálovanie vlastnej internej burzy itBit, aby vedel nasýtiť rastúci dopyt zo strany nových klientov.  

O kombinácii Paypalu s kryptomenami sa stále veľa nevie

Napriek tomu, že sa o Paypale a kryptomenách hovorí už istý čas, stále sa čaká na oficiálne vyjadrenie, ktoré by mohlo všetky tieto špekulácie potvrdiť (alebo vyvrátiť). V marci tohto roku síce spoločnosť zverejnila pre Európsku Komisiu, že vytvára systém na poskytovanie kryptomenových služieb, avšak odvtedy neprišlo ku žiadnemu inému stanovisku spojenému s kryptomenami.

Prečítajte si tiež aj nasledujúci článok: Bitcoin prekoná svoje ATH, ale najprv nás čaká pád pod 6 000 dolárov!

Aj pri tejto spolupráci sa stále iba čaká na oficiálne oznámenie. Zatiaľ totižto nie je jasné, či k danej spolupráci naozaj príde, kedy Paypal plánuje poskytovanie kryptomenových služieb spustiť alebo to, aké kryptomeny sa budú dať vrámci platformy zakúpiť. Samozrejme, že s hovorí najmä o Bitcoine a Ethereu, ale je veľmi pravdepodobné, že Paypal bude chcieť začať aj s inými kryptomenami, ktoré sú na teraz ešte neznáme.

Zdroje: https://www.coindesk.com/, https://www.theblockcrypto.com/

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.