Paradajky sú ďalším produktom, ktorý zažije Blockchain revolúciu

Paradajky sú ďalším produktom, ktorý zažije Blockchain revolúciu

 

 

Hoci paradajky boli v poslednom období často na titulkoch z nesprávnych dôvodov, Blockchain startupy poskytujú stálosť medzinárodnému dodávateľskému reťazcu tohto ovocia. Nápad bývalého bankéra Wells Fargo Raja Ramachandrana a výkonného riaditeľa Nasdaq Phila Harrisa má za cieľ zmeniť imidž trhu napriek kritike.

Projektová manažérka Caroline Myranová sa vo štvrtok pre Bloomberg vyjadrila:

„S pôvodom potravín sa veľmi podvádza, najmä teraz je to horúca téma. Ľudia hovoria „toto je lokálne“, alebo „toto je organické“, alebo „toto sa pestuje s použitím určitých postupov“. „S týmto systémom to dokážete.“

Taliansko nedávno získalo značne negatívnu publicitu po vyšetrovaní, ktoré odhalilo masové vykorisťovanie na paradajkových plantážach na juhu krajiny. Prostredníctvom zabezpečenia nemeniteľnej kontroly Blockchainu, ako je to v prípade kávy či poľnohospodárstva, by toto odvetvie mohlo získať stratenú reputáciu.

Liz Reitzig, zakladateľka NourishingLiberty, povedala pre Cointelegraph:

„Dostať plat za prácu je veľkým problémom vo farmárskom svete a Blockchain to môže čiastočne zlepšiť.“

Hoci je stále vo svojej prvotnej fáze, koncept zaujal kritikov, ktorí v tejto oblasti považovali Blockchain za limitovaný. CEO firmy Paxos, Charles Cascarilla, vyjadril obavy z nadmerného využívania Blockchainu:

„Blockchain je nástroj a musíte ho používať na správnu sadu problémov. Zrejme je veľmi dobrý pri zisťovaní, kto čo vlastní a kedy. Nie je to kúzelnícky prútik.“

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj:cointelegraph

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart