OSN použije blockchain ako riešenie na dosiahnutie udržateľného rozvoja v Afganistane.

Využívanie blockchainu na vyriešenie dlhotrvajúcich problémov s udržateľným rozvojom v Afganistane by mohlo vytvoriť dlhodobé riešenie aj pre iné krajiny a navyše je pozitívne, že ho podporuje samotné OSN.

Nedávna správa hovorí, že OSN údajne využije blockchain technológiu ako riešenie na dosiahnutie udržateľného rozvoja v Afganistane. Konkrétnejšie, táto iniciatíva prichádza v čase, kedy Afganistan údajne v najbližších 15 rokoch zažije veľký rozvoj miest.

OSN sa bude vo veľkom spoliehať na blockchain pri opätovnom budovaní urbánneho Afganistanu

Táto správa bola prvýkrát uverejnená 2.júla v médiu The Sociable, ktoré publikuje technologické novinky. Podľa tohto článku sa bude OSN výrazne spoliehať na blockchain vo svojom procese znovu vybudovania Afganistanu.

Afganistan je poškodený desaťročiami konfliktov, v podstate, odkedy Sovietsky zväz podnikol inváziu do krajiny v roku 1979. Avšak, OSN teraz verí, že krajina môže byť úspešne zrekonštruovaná.

Úrad Organizácie spojených národov pre komunikačné a informačné technológie (UN-OICT) vyvíja riešenia pre vládu založené na blockchaine, ktoré špecificky súvisia so spravovaním záznamov pôdy.

Toto všetko je súčasť programu OSN „City for All“, ktorý sa začal v roku 2016. Iniciatíva City for All obsahuje deklaráciu, ktorá má platiť do roku 2020, zahŕňajúc rozvoj v 12 mestách v Afganistane, údajne aj v hlavnom meste Afganistanu, Kábule.

Hovorca OSN: „Blockchain je kľúčový pri týchto plánoch.“

Okrem toho, toto sa zhoduje s tým, že populácia Afganistanu sa má v najbližších 15 rokoch čoraz viac preorientovať na mestá. Práve preto krajina nutne potrebuje efektívne spravovanie pôdy, strategické plánovanie miest a zlepšené komunálne financie, riadenie a zapájanie občanov.

Blockchain projekt cieli na všetky tieto 3 aspekty. Podľa hovorcu generálneho tajomníka OSN Stephana Dujaricca, blockchain je kľúčový pri týchto plánoch.

„Riešenie vo forme blockchainu má poslúžiť ako kľúčový nástroj pri dosahovaní týchto základných komponentov,“ Dujaric viackrát spomenul.”

Či už tento blockchain projekt dosiahne transparentné, bezpečné a systematické online spravovanie záznamov pôdy, a s tým súvisiacich služieb v Afganistane, alebo nie, je prinajmenšom sľubný.

Využívanie blockchainu na vyriešenie dlhotrvajúcich problémov s udržateľným rozvojom v Afganistane by mohlo vytvoriť dlhodobé riešenie. Navyše je pozitívne, že toto riešenie prostredníctvom blockchainu podporuje OSN.

Ak táto „City for All“ iniciatíva dopadne dobre, je úplne pravdepodobné, že OSN môže zaviesť podobné schémy po celom svete. Čo je ešte zaujímavejšie, je fakt, že úspešná intergrácia blockchainu v Afganistane s istotou povzbudí väčšie privlastňovanie si blockchain technológie v samotnom OSN.

Zdroj: https://toshitimes.com/report-united-nations-will-use-blockchain-to-solve-sustainable-development-in-afghanistan/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart