Opera sa stáva prvým prehliadačom, ktorý umožňuje priame Bitcoin platby.

Technológia sa vyvíja rýchlosťou svetla a obvzlášť v krypto odvetví znamená dva týždne veľmi dlhé obdobie a deje sa kvantum nových udalostí. Žiadna technológia sa ale nerozšíri pokiaľ sa nezačne používať, čoho názorným príkladom je aj prehliadač Opera, ktorý dá možnosť zoznámiť sa s Bitcoin 350 miliónom používateľom.

Webový prehliadač Opera teraz umožňuje uskutočňovať platby pomocou Bitcoinu (BTC) priamo v prehliadači.

Spoločnosť oznámila v tlačovej správe, že 350 miliónov používateľov opery teraz môže odosielať a prijímať BTC priamo z prehliadača, ako aj využívať kryptomenu na nákup tovaru a služieb na eshopových stránkach.

Charles Hamel, vedúci krypto oddelenia v opere, komentoval spustenie novej funkcie:

„Sme presvedčení, že otvorenie nášho prehliadača ďalším blockchainom vrátane Bitcoinu je ďalším logickým krokom k tomu, aby sa stalo relevantnejším pre každého, kto má Bitcoin v peňaženke a chcel by robiť aj iné veci so svojimi kryptomenami a nielen mať ich držať. “

Tieto funkcie boli už predtým zverejnené v Beta verzii prehliadača tento rok v lete, zatiaľ čo prvá kryptomena, ktorú bolo možné kúpiť prostredníctvom prehliadača bolo Ethereum.

Opera sa zameriava na vývoj webu 3.0

Opera v posledných mesiacoch aktívne predstavila nový vývoj súvisiaci s Webom 3, ktorý sa týka nového vývoja webu, vytvorenia vysoko kvalitného obsahu a zapojenia blockchainu, decentralizovaného výpočtového systému a digitálnych mien.

Spoločnosť uviedla na trh verziu iOS svojho mobilného webového prehliadača Opera Touch, ktorá podporuje aplikácie protokolu Ethereum a Ethereum Web3 a prieskumníka Web 3, ktorý používateľom umožňuje uskutočňovať transakcie a komunikovať s webom 3.

Hoci podiel Opery na trhu medzi ostatnými prehliadačmi predstavuje od septembra 2019 iba 3%, jej najnovší vývoj je ďalším krokom vpred k „experimentálnej integrácii webu 3“ a ďalšej adopcii kryptomien.

Ako už Hamel predtým tvrdil, cieľom spoločnosti je odstrániť rozpory spojené s „používaním kryptomien online a prístupu k webu 3 prostredníctvom špeciálnych aplikácií alebo rozšírení“, v snahe o to, aby sa rozvíjajúce sa technológie stali väčšmi mainstreamovými.

Medzitým sa tiež prehliadač Brave s podporou kryptomeny BAT dostal do povedomia používateľov, pričom denný počet aktívnych používateľov dosiahol vyše 2,8 milióna a údajne sa výrazne zvýšil aj počet tvorcov prihlásených do jeho webovej reklamnej siete.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/opera-becomes-first-major-browser-to-enable-direct-bitcoin-payments

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart