Od halvingu narástol Bitcoin o viac ako 40% – kam bude smerovať ďalej?

Halving je v kryptomenovom svete jedna z najsledovanejších udalostí. Deje sa iba raz za štyri roky, pričom posledné dva prípady (v roku 2012 a 2016) ovplyvnili cenu v nasledujúcich rokoch. V oboch prípadoch sme videli extrémny rast, kedy Bitcoin nielenže prekonal svoje predchádzajúce ATH, ale takisto aj vzbudil pozornosť médií po celom svete. Halving sme zažili aj v máji tohto roku, pričom práve kvôli tejto udalosti sa množstvo analytikov domnieva, že pohalvingový rok 2021 bude opäť rokom rastu a tvorenia kryptomenovej bubliny alebo hypu. Napriek tomu sa už Bitcoinu od halvingu darí, pričom sa jeho cena zvýšila až o 40%.

40% za 3 mesiace – je to len začiatok?

Cena Bitcoinu aktuálne bojuje na hranici približne 12 000 dolárov. Ešte 11.mája 2020, teda v deň halvingu, bola cena najväčšej kryptomeny približne 8 500 dolárov, čo znamená, že za tri mesiace si Bitcoin polepšil o viac ako 40%.

Napriek tomu, že takýto nárast je veľmi slušný, množstvo analytikov verí, že ide len o začiatok pohalvingového správania BTC. To sa často končí viac ako 1000% rastom vrámci jedného roku od halvingu. V porovnaní s takýmito rastmi z rokov 2013 a 2017, je 40% od halvingu samozrejme úplne zanedbateľných. Jedným dychom však treba doplniť, že prešli len tri mesiace, pričom analytici upozorňujú aj na technické a obchodné indikátory.

Čo sa týka samotného halvingu, takto krátko po jeho uskutočnení je iba malá pravdepodobnosť, že by sa práve táto udalosť už začala podpisovať pod cenou Bitcoinu. V prípade halvingu však ide o ťažko kvantifikovateľný dopad, aj keď už analytici spájajú rast BTC práve s touto udalosťou.

Nasleduje 13 800 dolárov a ATH?

Podľa spoločnosti Coincident Capital je aktuálne najbližší cieľ pre cenu Bitcoinu suma 13 800 dolárov. Tento kryptomenový hedž fond vedený Brycom Gillelandom, Wenom Houom a Sunilom Shahom poukazuje na to, že medzi sumou 12 000 dolárov a 13 800 dolárov nie je veľa rezistencii, ktoré by bránili Bitcoinu k rastu. Všetci traja sú pritom skúsení obchodníci, ktorí už dlhší čas kryptomeny sledujú a aktívne do nich investujú.

„Nad sumou 12 tisíc dolárov nemá Bitcoin priveľa rezistencii. Najbližšie sa pozrieme na 13 800 dolárov, čo je predošlým high, pričom nasledovať bude ATH.“

Na podobnú hranicu sa aktuálne pozerá aj Mike Novogratz, CEO spoločnosti Galaxy Digital. Mike patrí k najväčším kryptomenovým nadšencom. Rovnako je však aj jedným z najskúsenejších, kedže v minulosti pracoval na manažérskych pozíciách pre Goldman Sachs a na Wall Street.

Prečítajte si tiež aj tento článok: Tento model určuje presný dátum, kedy sa Bitcoin dostane na 100 000 dolárov

Aj podľa neho je ďalším krokom pre Bitcoin hranica 14 000 dolárov. Podľa Mika je však dôvod, kvôli ktorému sa tam BTC dostane najmä extrémne tlačenie peňazí zo strany centrálnych bánk. Novogratz je veľkým kritikom týchto monetárnych politík, pričom sa niekoľkokrát vyjadril, že Bitcoin na týchto rozhodnutiach centrálnych bánk veľmi získa.

Zdroj: https://bitcoinist.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart