NA ZAČIATOK

Ahojte, moje meno je Dávid Kokavec a rozpoviem vám príbeh značky kryptotrejder.sk. Tento príbeh je o ľuďoch pretože bez kvalitného tímu by tento projekt nikdy nevznikol.

Som zakladateľ tohto projektu, v ktorom som premenil moje hobby a záujem o kryptomeny na fungujúci projekt, ktorý vzdeláva ľudí v tejto oblasti a poskytuje komplexné poradenstvo. Okrem kryptomien som absolvent právnickej fakulty UPJŠ  v Košiciach, vediem najväčší rapový portál na Slovensku – generaciarapu.sk, a lifestyle magazín ZdolaHore.sk. Medzi moje najväčšie záľuby patrí budovanie tímu, práca s ľuďmi, spoznavanie nových krajín, lyžovanie a neustále vzdelávanie sa v rôznych oblastiach.

KROK PO KROKU 

Už ako 6 ročného chalana ma bavilo obchodovať, keď sme s bratom boli malí chalani a na posteli sme medzi sebou vymieňali rôzne kartičky a hrali sme sa, že je to platidlo.

Inokedy som si postavil zo snehu iglu a zbieral cencúľe, ktoré určite uhádnete na čo som použival – tiež ako platidlo a výmenný nástroj medzi mnou a kamarátmi z detstva. Na tieto detské časy spomínam s úsmevom.

Neskôr už som mal možnosť okúsiť aj reálne peniaze, keď som celej rodine pomáhal predávať mobilné telefóny, ktoré sa už nepoužívali. Týmto som si vedel ako 14-15 ročný chlapec prilepšiť aspoň nejaké vreckové navyše.

Myšlienka Kryptotrejderu sa zrodila počas môjho štúdia na Právnickej fakulte, v období, keď už som podnikal a mal rozbehnutý lifestyle magazín zdolahore a generaciarapu, ktoré dosahovali navštevnosť až do 150 000 ludí mesačne.

NEBOLO TO PLÁNOVANÉ 

Koncem roku 2015 ma oslovil známy s investíciou do kryptomien. Jednalo sa o projekt ONECOIN, ktorý už dnes vieme, že bol podvodonou ponzi schémou. Je tu však jedna vec, za ktorú som vďačný. Vďaka onecoinu som sa dostal k vzdelávacím materialom o Bitcoine. V ich skupine často robili porovnania ONECOINU s Bitcoinom s tým, že Bitcoin, už je drahý (stál približne 300 dolárov) a podobnými poznámkami, že onecoin čaka podobný rast ako Bitcoin.

Na podvodný projekt onecoinu som sa nechytil ale v Decembri 2015 si pamätám na založenie peňaženky Coinbase. A v tom čase som sa hneď stretol s Marekom (naším trejderom), a začali sme sa detailnejšie spolu zaoberať kryptomenami.

Boli sme však opatrní. Náš prvý nákup Bitcoinu sa datuje na Február 2016. Opatrnosť nadovšetko. Do vtedy sme lúskali zahraničné weby, hľadali informácie a stretávali sa na káve aby sme spolu zdielali naše poznatky.

Nakúpiť Bitcoin bolo pre nás v tom období niečo magické. Nevedeli sme do čoho ideme a po pravde ani, čo kupujeme. Ak ste začiatočník, možno zdielate podobné pocity.

Rovnako ako aj vy sa učíte, či už založiť si účet na burze, vytvoriť peňaženku. To všetko sme v tom období spoločne lúskali a o projekte kryptotrejder stále nebolo ani stopy.

PRIŠLO NÁHODNE ZNAMENIE ? 

Marek v marci 2016 objavil Ethereum! Predstavte si obdobie, v ktorom na Coinbase ste nenašli inú kryptomenu ako Bitcoin.

Ak sme chceli nakúpiť Ethereum, museli sme sa vzdelávať. Zistili sme, že Coinbase má svoju vlasntú burzu – GDAX (pozn. dnešné Coinbase PRO) a tam sa v tom období dalo nakúpiť. Čítali sme rôzne dohody o tom, že Ethereum sa čoskoro objaví priamo na Coinbase a tu začali naše prvé špekulácie o jeho budúcej cene. (ETH mal hodnotu približne 10 dolárov).

Podarilo sa! Prvé Etherea boli naše! 

Povedomie o kryptomenách bolo síce malé ale aj tak sa nám podarilo nakaziť blízke okolie a vzbudiť nadšenie o nové neznáme odvetvie.

V tom období vznikalo veľmi veľa podvodných projektov ako Recyklix a Lara, kde ste si výplaty vedeli posielať v Bitcoine. Veľa podvodníkov začalo digitálne meny využívať vo svoj prospech.

PREKÁŽKY A POCHYBNOSTI 

Tu sa dostávame k tomu, že aj my sme len ľudia a v rannom začiatku emócie s nami poriadne hádzali.

Kto si spomína na kryptotrh v roku 2016 tak vie, že Ethereum začalo pekne rásť a nám zrazu svietilo na účte prvých + 100% zhodnotenia. (ETH približne za 20 dolárov)

Bolo to v Júni a paralelne s nárastom ETH, hackeri hackli Coinbase a ETH v tomto dôsledku spadol späť na svoje hodnoty a dokonca nižšie ako bola naša počiatočná cena nákupu.

Náš profit bol fuč a my sme si hovorili: “Čo to má sakra znamenať” ?

Celý rok 2016 sa niesol vo veľmi nudnom tóne a my sme nevydržali a predali naše kryptomeny za fiat, čo sa nám zdalo ako rozumejšia voľba.

VNUTORNÝ HLAS MA PRESVEDČIL SA VRÁTIŤ DO HRY

Marec 2017. Mám zimomriavky keď na to pomyslím. Bolo krátko pred akciou Rap squad v Jasnej, kde sme boli v rámci nášho iného projektu partnermi podujatia. Živo si pamätám 3 hodiny pred začatím. Sedel som na posteli a na miesto prípravy na akciu som čítal články o burze Poloniex.

Pozn. Dlhšie som mal v hľadáčiku kryptomenu Ripple a Litecoin. Veľa sa písalo o tom ako Ripple spolupracuje s 15 bankami po celom svete, z čoho jedna z nich bola UniCredit bank. Zamýšlal som sa nad vecami ako je inflácia a budúcnosť platieb. Bol som priam fascinovaný. 

Až v tento večer som si povedal, že bez ohľadu na cenu Bitcoinu, chcem spraviť maximum preto aby som si o pár rokov mohol povedať áno skusil som si to a nemusel byť na seba nahnevaný, že som niečo nevyužil.

Na konci života budete viac ľutovať veci, čo ste nespravili ako tie čo ste spravili. 

Je to tam! Nakúpil som Bitcoin, Ethereum a pridalo sa XRP a Litecoin ! 

V ten večer, 3 hodiny pred pracovnou akciou som sa naučil doslova pracovať s Poloniexom. (Nebolo to zložíte a predsa mal som toho už veľa načítaneho)

Hurá môže sa ísť na akciu! Priateľka Veronika, ma už čakala oblečená a volala ma, že budeme meškať.

Pravda je, že možno tento nákup až tak nesúril. Teda počkal by ma maximálne týždeň, pretože, to čo sa následne robilo s Ripple a ETH nasledujúce týždňe bolo priam nereálne.

Pozeral som na svoj zostatok a ripple malo rýchly nárast s 0.005 (Pól centa) až na 0.02 (2 centy). Keď som toto uvidel tak nechápal som a asi som začal veriť v zázraky.

Moje nadšenie presvedčilo Mareka aby sa opäť vrátil ku kryptomenám a nakúpil opäť (aj keď už za vyššie ceny). Povedzme si ale rovno, cena Etherea za 30 dolárov, stále nebola vysoká cena, XRP za 2 centy sa tiež dalo prekusnúť. Nikto však nevedel, čo sa bude diať.

Začal sa ošial. Naše široké okolie začalo nakupovať! Známi, priatelia ale aj náhodní ľudia, ktorí na zaklade doporučenia nám písali, aby sme im pomohli zo založením peňaženky alebo účtu na burze.

Mali sme dostatok času, a všetkým známym sme bezodplatne radi pomohli.

Založenie projektu Kryptotrejder

Ľudí sa hromadilo tak veľa, že sme založili na telegrame skypinu kryptotrejder. Bol to z počiatku len chat, kde sme si vedeli písať a navzájom pomáhať. Bolo nás celkovo 60 ľudí.

Nedalo sa každému venovať individuálne a tak sme dúfali, že takýto chat všetci uvítaju.

Ako sme skúmali funckie telegramu, založili sme postupne kanál – KRYPTO SK/CZ predictions. Názov je doteraz pôvodný.

V tom období sme nevedeli, že sa budeme volať kryptotrejder.

Pozn.: Názov vznikol spontanne. Chceli sme vytvoriť projekt pre Slovákov. Tak sme sa rozhodli, že aj názov poslovenčtíme. 

Zo začiatku fungovania nám Majo pomohol technicky pripraviť web a zoorganizoval prvých redaktorov, ktorí začali prekladať zahraničné stránky.

Mojou úlohou bolo spracovať návody pre ľudí aby sa ich cesta kryptosvetom, čo najviac skrátila. Všetok obsah aj návody boli zdarma a takto sa naša komunita začala ešte viac rozrastať.

Začali sme robiť prvé platéné, skupinové konzultácie. Ja som zaúčal začiatočníkov a Marek sa venoval tradingu a grafom.

Na skupinové konzultácie sme púštali maximalne 8 ľudí aby to malo, čo najväčší prínos.

Začali sme pridávať grafy a analýzy do našej skupiny. Trh bol v roku 2017 naklonený, takže každému sa darilo a bol spokojný.

Pomalu sa začínala naša skupina rozrastať, až sme sa dostali na 1500 ľudí vo verejnej skupine.

Expanzia na Slovensku a Česku

  1. Október 2017 – dátum vzniku VIP skupiny. Obchodovanie a pomoc komunite nám brala veľmi veľa času. Pomaly sme strácali čas na školu a iné povinnosti. V tomto momente sme sa rozhodli spraviť platenú službu, aby sme si vedeli pokryť náklady a čas.

Ten deň si živo pamätám. Spolu s priateľkou (dnes už aj asistenkou v projekte pre e.shop, objednávky a komunikácie so zákaznikmi) sme začali viesť zoznam našich prvých členov.

Pozn.: Ja som bol vždy ten, čo mal nápady a priateľka tá, ktorá rada všetko zapisovala a značila. 

Nestačili sme sa diviť a v prvý deň tam prišlo hneď cez 80 ľudí. Začali sme tvoriť systém, pravidelné príspevky ale začali sme v tom mať neporiadok.

V Decembri 2017 sme organizovali prednášky po celom Slovensku. Na každej bolo vyše 100 ľudí.

Až na jednej z nich v Prešove, ako z jasného neba sa objavila Zuzka! V tej dobe sme sa ešte nepoznali, ale dávala nám trefné otázky z hľadiska, kde si overovala naše vedomosti.

Po prednáške sme si dohodli stretnutie a náš projekt začal naberať poriadok.

Zuzka – projektová manažérka nám pomohla v projekte pekne popratať. Starala sa aj o Webovú stránku, nahadodzovanie produktov, organizovanie pravidelných hovorov v teame. Bola ako naša mamka v projekte.

Pomohla nám v našej expanzii, bola pri otvorení kancelárie v Košiciach. Pomahála nám s každym aspektom v projekte za čo sme jej vďační.

V prvej polovici 2018 sme dávali dôraz viac na vzdelanie, s rozrastajúcim teamom sme spravili pre komunitu video-kurzy- Kurz pre začiatočníkov ale kurz pre traderov.

KEĎ V TOM ZRAZU PRIŠIEL PÁD

Každý si určitě pamätá pád Bitcoinu. Pád Bitcoin neznamenal nevyhnutne katastrofu ale to v tom čase ešte nikto netušil, že pred nami je 2 ročný medvedí trend. Veľa ľudí postupne na kryptomeny zanevrelo.

S tým súvisel aj pokles klientov až postupne naša kancelária v Košiciach stratila význam. Zatvorili sme a ukončili spoluprácu s niekoľkymi ľudmi v teame, keďže finančne už to projekt nevedel pokryť. Nemali som odrazu ani jedneho redaktora a tak sme svojpomocne písali probližne mesiac články vo vlastnej réžii.

Presunuli sme sa do online priestoru a pracovali v režime prežitia. Snažili sme sa nepolaviť ale dlhodobý trend aj nás demotivoval. Prežili sme si neľahké časy ale nikdy sme to nedali pocítiť našim členom a klientom.

BOD ZLOMU – STANE SA ZÁZRAK ? 

Celý rok 2018 a 2019 sme nepolavili a pracovali na obsahu pre komunitu. Začali sme robiť fundamentálne analýzy, skúmali sme rôzne projekty v kryptopriestore a šli viac do hĺbky.

Predplatili sme si aj ďalšie zdroje obsahu, z ktorých sme informácie posúvali našim členom.

Začali sme robiť viac Webinárov a online Workshopov, kde sme ľudí dokázali školiť pohodlne z pohodlia domova.

Vydržali sme celý medvedí trend a stabilne sme udržali v našej skupine okolo 150 členov. Chodilo nám množstvo správ a pozitívnej spätnej väzby, čo bol náš hnací motor.

ČO BOLO POTOM ? 

Našou vytrvalosťou a tvrdou prácou aj v období, keď sa nedarilo sa karta konečne obrátila.

Rok 2019 nám priniesol ďalšie možnosti. Záujem o naše služby stúpol a to aj o súkromne školenia pre rôzne firmy, ktoré si nás zavolali.

Na prednášku o kryptomenách si nás pozvala aj známa spoločnosť DELL. Prednášal som o Bitcoine a zapojil som sa aj do panelovej diskusie so zaujimavými témami.

Ďalej zahájili sme spoluprácu so zahraničnou spoločnosťou a trading platformou NAGA, so sídlom na Cypre, kde sme boli aj na pracovnú návštevu.

Spojili sme sa a na miesto toho aby sme si konkurovali spolupracujeme aj so všetkými SK/CZ magazínmi, ktoré sa venujú kryptomenám.

Zahájili sme spoluprácu so slovenskou zmenárňou kryptotop a podporili ju v rozvoji.

Mali sme možnosť stár pri zrode kryptomeny a vyskúšať si ako tieto procesy fungujú. Od využitia utility tokenov až po security tokeny.

Vytvorili sme kanál o denný trading a tak sa k nášmu trejderovi Marekovi pridal aj trejder Roman, ktorý svojím prístupom a aktívnym prístupom dal projektu nový rozmer.

K dnešnemu dnu máme za sebou viac ako 150 víkendových video-analýz.

Vytvorili sme pre ľudí pravidelný newsletter, ktorý odosielame v stredu (analýzy) a cez víkend (Krypto-správy a novinky)

Píšeme pravidelne reporty trhu, pre našu komunitu.

Precestovali sme svet a navštívili rôzne zahraničné krypto – konferencie.

UVEDOMENIE SI PODSTATY NAŠEJ CESTY

Stále sme len začiatku. Je dosť pravdepodobné, že ste aj vy našli v našom príbehu. Život píše rôzny príbehy a tú krivku pádov a úspechov si zažil každý. Keby sme neboli vytrvali, nikdy by sa nám neotvorili ďalšie možnosti. Uvodomili sme si, že bez projektu kryptotrejder nevieme žiť, pretože sa stal našou vášňou.

Na otázku, či by sme to robili aj keby nám to nezarábalo peniaze by sme odpovedali jednoznačne áno. Prešli sme si obdobiami, kedy sme z projektu nemali takmer nič. Musím však pochváliť chalanov, že aj v ťažkých časoch sme si vedeli finančne pomôcť tradingom a obchodovaním.

Naším hlavným cieľom sa stalo, posúvať vedomosti, postrehy a informácie ďalej. Vybudovať komunitu, v ktorej si navzájom budeme pomáhať. Svet sa rýchlo mení a kryptomeny sa stávajú súčasťou denného života čoraz väčšej skupiny ľudí. Za kryptomenu si už dnes kúpite kávičku v Prešove alebo Prahe. Pokojne aj apartmán v Dubaji. Bitcoin akceptujú mnohé veľké eshopy ako je napríklad Alza.

Ako ste sa dočítali až sem, zdá sa, že všetko znie ako pekný príbeh s happy endom. No určite sami viete, že počas cesty príde veľa prekážok, ktoré postihli aj nás. Úspešny sa však sa stane práve ten, kto všetky prekážky zdolá,  zoberie si z nich ponaučenie a premení ich na skúsenosť, ktorá ho posunie vpred.

Veľa ľudí zahodí svoje sny len pretože sa boja. Majú strach z toho čo si o nich budú myslieť ostatní. Obrazne, my sme sa rozhodli, že skočíme z útesu a počas pádu si postavíme krídla.

Chcem aby ste vedeli, že každý dokáže dosiahnuť to po čom túži. Zázraky sa naozaj dejú ale nič z toho by sa nezrealizovalo ak by som nemal spaľujúcu tužbu, jasný plán, pozitivné myšlienky, a dôveru v moju cestu.

Vítame vás ešte raz na našej stránke Kryptotrejder, ktorý verím, že bude pre vás prínosom. Tento príbeh není len o mne, ale je o nás všetkých. Ak vám naš projekt hoci len trošku pomôže spraviť krôčik vpred tak náš účel bol splnený.

S úctou,

Mgr. Dávid Kokavec
Zakladateľ komunity

Dávid

Som spoluzakladateľ projektu kryptotrejder.sk, v ktorom som premenil moje hobby a záujem o kryptomeny na fungujúci projekt, ktorý vzdeláva ľudí v tejto oblasti a poskytuje komplexné poradenstvo. Okrem kryptomien som absolvent právnickej fakulty UPJŠ  v Košiciach, vediem najväčší rapový portál na Slovensku – generaciarapu.sk, a lifestyle magazín ZdolaHore. Medzi moje najväčšie záľuby patrí najmä budovanie tímu, práca s ľuďmi, cestovanie po svete, lyžovanie a neustále vzdelávanie sa v rôznych oblastiach.

Majo

Podielal som sa na projekte v jeho začiatkoch, hlavne čo sa týka prvotného webu.  Okrem iného vždy ma záujímala ekonomika a marketing. Medzi moje najväčšie záujmy patrí lyžovanie, cyklistika a stretávanie sa s novými ľudmi.

Veronika

V tíme zastávam pozíciu asistentky. Mám na starosti predovšetkým administratívnu stránku našich aktivít, medzi ktoré patria komunikácia s klientmi, registrácia členov do VIP skupiny, marketing a organizovanie eventov. Tieto povinnosti zvládam popri externom štúdiu na Vysokej škole. Som takmer stále pozitívne naladená a som veľmi rada, že som členkou úspešného tímu mladých ľudí, ktorí majú jasný cieľ a urobia všetko preto, aby ho dosiahli.

Julius

Po skončení Vysokej školy ekonomického zamerania v roku 1998 sa naplno venujem financiám a ekonomike. Začínal som najprv v banke potom v  podnikových financiách na manažérskych pozíciach v slovenských aj zahraničných firmách. Tento smer ma zavial až k Bitcoinu, o ktorom som prvýkrát počul v roku 2012. Naplno sa tejto oblasti venujem od roku 2016 odkedy doslova hltám každú informáciu. Založil som blog kryptoonlinesvet.sk  a začal spoluprácu s  Kryptotrejder, najväčším krypto portálom v SR, v ktorom zastávam funkciu šefredaktora.

Ján

V tíme pomáham s technickou podporou, takže s technickými problémami v krypto-svete sa často stretávam. Keďže milujem predaj, prácu s ľuďmi a zároveň ma fascinuje svet kryptomien tak som si našiel perfektné miesto v tomto projekte. Som cieľavedomý, trpezlivý a nápomocný takže sa na
mňa môžete kedykoľvek bez problémov obrátiť. Vyskúšal som si rôzne projekty, príležitosti takže sa stále vzdelávam a zdokonaľujem tým svoje znalosti. Ochotne Vám poradím a vyriešim Váš
problém.

Trejder - Sebastian

Kryptomenám sa venujem približne od Júna roku 2018, kedy som investoval prvé financie. Keďže v tomto období bol najdlhší medvedí trh a moje investície strácali na hodnote, začal som sa vzdelávať a v snahe tomu predísť . Týmito krokmi sa zo mňa HODLera stal trader. V projekte sa zaoberám prevažne technickou analýzou krypto-trhu na dennej báze ako Day-Trader. Predikcie od začiatku vediem v edukatívnej podobe ,lebo okrem snahy predpovedania budúceho pohybu ceny chcem najmä vzdelávať ľudí a vytvoriť silnú komunitu traderov.

Trejder - Marek

V projekte sa prevažne zaoberám analyzovaním jednotlivých kurzov kryptomien a predpovedaním ich budúceho vývoja s čím je spojené aj vzdelávanie klientov. Moja vášeň pre kryptomeny vznikla v lete v roku 2015. Na trh som vnikol formou tradovania v časoch keď BTC stál 350$. Vďaka neustálemu sledovaniu odborníkov v oblasti technickej analýzy som dospel k záveru venovať sa tejto problematike samostatne a viac do hĺbky.

Trejder - Roman

Počas štúdia na strednej škole som sa začal viac zaujímať o financie a fungovanie svetovej ekonomiky. Samo vzdelávaním som sa dostal až ku mojím prvým investíciám, vďaka ktorým sledujem svetové trhy na dennej báze. Venujem sa vytváraniu technických analýz a predikcií rôznych kryptomien edukačnou formou, ktoré môžu pomôcť ľuďom pri ich prvom investovaní. Vo svojom voľnom čase sa venujem cyklistike a vzdelávaniu v oblasti financií.

Zuzana

Som projektová manažérka telom a dušou. Nadšenie pre kryptomeny u mňa začalo pred pár mesiacmi a stále rastie. To bol dôvod, pre ktorý ma projekt kryptotrejder zaujal. Som rada, že som jeho súčasťou spolu s ľuďmi, ktorí premenili svoju vášeň na profesionálny projekt. Motivuje ma, keď sa pracuje na dosiahnutí cieľov a vidieť za mojou prácou výsledky. Využívam svoje skúsenosti z oblasti vedenia projektov v IT, ale aj z vlastného podnikania.

Jakub

V projekte kryptotrejder vykonávam funkciu PR manažéra. Mojou úlohou je kvalitná formálna stránka celého projektu, vytváranie eventov, komunikácia s partnermi a nadväzovanie nových spoluprác, spolupráca s inými médiami a v neposlednom rade príprava tlačových správ. Baví ma písať, vymýšľať, realizovať moje nápady a komunikovať s ľuďmi. Podobnú funkciu vykonávam aj vo svojom druhom projekte Rap Generation a mám za sebou viacero úspešných rozhovorov a spoluprác.

Ladislav

Kryptomenám sa venujem od januára 2017 a projekt Kryptotrejder ma hneď zaujal. Rád vzdelávam ľudí na rôzne témy z krypto sveta, ale hlavne o priležitostiach začínajúcich kryptomien, formou online konzultácii, ale aj osobne formou prednášok po Slovensku. Taktiež naväzujem spolupráce s ďalšími krypto skupinami a starám sa o medzinárodnú Telegram skupinu. Vo voľnom čase sa venujem alternatívnym investíciám, marketingu a rôznym športom.

Náš tím je tvorený aj ďalšími skvelými ľuďmi, ktorí nám pomáhajú v mnohých oblastiach. Sme obklopení krypto nadšencami, vďaka ktorým náš projekt napreduje. Spolu sa učíme, zdokonaľujeme a rastieme.

Ďakujeme za vašu pomoc.

Najnovšie články na BLOGU:

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart