Nvidia vyťažila 289 miliónov dolárov z kryptomien v 1. štvrťroku

Nvidia je najväčší výrobca grafických kariet (GPU) na svete. Po vyčíslení svojich výnosov za 1. štvrťrok, ich zisk dosahuje 3,21 miliardy dolárov, čo je viac ako ich predpokladaný zisk, ktorý mal byť vo výške 2,89 miliardy dolárov. Podľa najnovších správ spoločnosť zarobila 289 miliónov dolárov čo je 9% z ich celkových príjmov práve z ťažby kryptomien.

Nvidia predpokladala, že zarobí prostredníctvom ťažby kryptomien približne 200 miliónov dolárov. Dočkala sa však takmer o 50% viac. Hoci ich výnosy z kryptomien prekonali ich očakávania, odhaduje sa, že v nasledujúcich mesiacoch dôjde k poklesu. Ethereum je najpopulárnejšou menou, ktorá sa ťaží prostredníctvom GPU, očakáva sa však, že spoločnosť Bitmain získa značnú časť podielu na trhu v súvislosti s ťažbou, keď sa neskôr v tomto roku uvedie do predaja Antminer E3.

Bitmain v skutočnosti zaznamenal v minulom roku viac príjmov ako spoločnosť Nvidia, ktorej produktová rada obsahuje aj komponenty pre cloud computing a AI. Nvidia oznámila prevádzkový zisk vo výške 3 miliardy dolárov za rok, zatiaľ čo spoločnosť Bitmain zarobila takmer 4 miliardy dolárov za predaj ASIC grafických kariet na ťažbu.

Náš najnovší e-book, ktorý vás naučí ako zvládať výkyvy v kryptomenách aktuálne v našom e-shope. 

Hoci Nvidia nemá príjmy ako Bitmain, vyrobila však viac hardvérových predajov ako ich rival AMD. Spoločnosť AMD oznámila za 1. štvrťrok výnosy vo výške 1,65 miliárd dolárov, z čoho 10% bolo z predaja kryptomien- čo naznačuje, že dosiahli iba 165 miliónov dolárov. Rovnako ako Nvidia, aj AMD očakáva, že príjmy z ťažby kryptomien budú v najbližších dňoch klesať.

Jensen Huang, generálny riaditeľ spoločnosti Nvidia vysvetľuje:

,,Dôvod, prečo si ľudia kúpili GPU karty, je hranie hier. Za ten čas, ktorý ich nehrajú; napríklad keď sú v škole, v práci alebo v posteli – zapnú ich a trochu ťažia. Nevidím na tom nič zlé. “

Keď dopyt spotrebiteľov po GPU pre ťaženie kryptomien prepukol, Nvidia sa pokúsila ovládať svoj celkový predaj ale nakoniec zlyhala. Na niektorých trhoch iní predajcovia tieto grafické karty predávajú až za dvojnásobok ich skutočnej ceny, pretože dopyt je príliš veľký. Zdá sa však, že firma sa konečne vyrovnala s kryptomenami, a nadchádzajúci ASIC Miner od spoločnosti Bitmain by mohol uvoľniť  svoje obmedzenia v dodávaní.

1

Rád na obchodovanie nájdete veľa.  Dôležité podľa nás je pýtať si radu od ľudí, ktorí majú výsledky. 

Dohodnite si s nami konzultáciu. 

 

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart