Nový trik, ktorý pomáha burzám umelo navyšovať ich objemy obchodovania

Niektoré krypto burzy používajú nový trik na umelé navýšenie objemu ich obchodovania. Začali priamo odmeňovať užívateľov ich vlastnými vydanými tokenmi za to, že budú generovať transakcie. Tieto praktiky sa dajú považovať aj za skryté ICO.

Obchodovanie ako ťažba

Výsoké objemy obchodovania je ukazovateľ, v ktorom sa burzy predbiehajú už dlhodobo.  Zvyšovanie objemov a popularita burzy sa dala dosiahnuť hlavne pomocou nulových poplatkov. Nedávno boli dokonca obvinenia, že niektorí si najali svojich vlastných traderov len preto, aby neustále obchodovali alebo započítavali obidve transakcie akéhokoľvek obchodu aby tým zdvojnásobili svoju činnosť. Niektorí začali platiť traderom za používanie ich platforiem namiesto čakania na organický rast.

Nový model používaný platformou Fcoin, ktorú nedávno založil bývalý generálny riaditeľ Huobi- Zhang Jian, je o “dolovaní transakčných poplatkov” (transaction fee mining).  Ide o to, že znižujú používateľom burzy ich obchodné náklady tým, že im dávajú tokeny vydávané touto burzou (FCoin Tokens). Aj keď ide o nový trend v oblasti kryptomien, má precedens aj v iných oblastiach. Forexoví obchodníci a obchodníci s cennými papiermi niekedy ponúkajú vrátenie peňažných prostriedkov alebo iné stimuly (napríklad iPady zadarmo) v závislosti od objemu na zvýšenie obchodovania klientov. Vlastné krypto tokeny búrz sú ako keby formou cenných papierov s dividendami a ponúkajú kontrolu v samotných burzách.

Ukradnutý nápad od Binance?

Viacero búrz používajúc “trans-fee” model nasledovalo Fcoin-u, vrátane singapurského Coinbene a hong kongského Bit-Z. Platformy dokázali vďaka tejto metóde masívne navýšiť objemy obchodov v krátkom čase. Samozrejme spoločnosť, ktorej to asi najviac prekáža, je Binance, ktorá má svoje vlastné tokeny, ale distribuuje ich v ICO.

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance- Changpeng Zhao, označil túto prax ako skrytú ICO na čínskych sociálnych médiách a údajne uviedol: ,,Ak prežitie burzy závisí predovšetkým od nárastu ceny vlastného tokenu, a nie od príjmov z transakčných poplatkov, musí sa zvýšiť cena tokenu. V tomto ohľade menej skúsení obchodníci a retailoví investori nemôžu mať vedúcu pozíciu v tejto sfére , hlavne keď ich porovnáme s burzovými veľrybami. “

1

Pozývame vás na ďalší webinár Kryptotrejder.

Prídťe sa naučiť čo sú a ako sa používajú sviečkové a grafové patterny v technickej analýze. 

V nedeľu 1.7. o 20:00 hod. 

 

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart