Nový podvod z východnej Európy ukradol už 200 miliónov dolárov

Žiaľ, ani tento týždeň sa nezaobíde bez toho, aby sme boli nútení vás informovať o ďalšom rozmáhajúcom sa kryptomenovom podvode. Tentokrát však nepôjde o podvod z Číny, ako sme videli pri posledných dvoch podvodoch (o ktorých si môžete viac prečítať tu), ale ide o podvod, ktorého pôvody by mali siahať k našim východným susedom.

CryptoCore okráda najmä kryptomenové burzy

Izraelská bezpečnostná firma zamerané najmä na online sektor a cyber bezpečnosť, ClearSky, vydala správu, že spoločnosť s názvom „CryptoCore“ mala ukradnúť kryptomenovým burzám približne 200 miliónov dolárov v kryptomenách. ClearSky uvádza, že spoločnosť pochádza s najväčšou pravdepodobnosťou z Ukrajiny alebo Ruska.

Podľa správ a vyjadrení ClearSky, CryptoCore nemá byť jednou z technologicky najvyspelejších spoločností. Práve naopak. Vo svojich podvodoch sa mali spoliehať najmä na veľkú efektivitu a vytrvalosť.

„Táto skupina nie je technologicky pokročilá, napriek tomu ide o vytrvalých, efektívnych a šikovných podvodníkov. Podľa našich zistení je aktívna minimálne od mája 2018, súdiac od ich prvej aktivity online, pričom svoju nelegálnu činnosť odvtedy praktizuje pomerne intenzívne.“

Podvod CryptoCore má byť najmä zameraný na spearfishing. Daný podvod spočíva v tom, že posielate špecifické emaily konkrétnym osobám s cieľom nainfikovať počítač alebo zariadenie adresáta. Vo väčšine prípadov malo ísť najmä o vysoko postavených zamestnancov kryptomenových búrz. Pokiaľ sa útok podaril, podvodníci sa vedeli dostať ku heslám svojej obete, vypnúť 2FA a ukradnúť krypto priamo z hot wallet.

Neustály problém kryptomien – bezpečnosť

Aj tento podvod opäť ukázal, že jeden z najväčších a neutíchajúcich problémov v kryptomenovom svete je stále bezpečnosť. Kryptomenové burzy sú totižto oveľa jednoduchšie napadnuteľné, ako tradičné banky alebo finančné inštitúcie.

Prečítajte si tiež aj nasledujúci článok: Messari: 1% pridelené inštitúciami by mohlo vystreliť BTC na $50 000

To potvrdila aj spoločnosť CryptoCore, ktorej sa podarilo prostredníctvom vyššie spomínaných praktík okradnúť až 20 rôznych kryptomenových búrz, pričom celkovo si mali prilepšiť o minimálne 200 miliónov dolárov v kryptomenách. Napriek tomu, že napadnuté mali byť burzy po celom svete, iba izraelské kryptomenové burzy prišli o viac ako 70 miliónov dolárov.

Aj v tomto prípade sa tak opäť ukazuje, že pokiaľ nevlastníte kryptomeny vy sami, tak o ne môžete jednoducho prísť. Kryptomenové burzy robia čo môžu, aby zabránili akýmkoľvek hackom, avšak celý tento sektor je ešte primladý na to, aby bol perfektný. Preto, pokiaľ môžete, majte svoje kryptomeny na bezpečnom mieste a nie na akejkoľvek online platforme.

Zdroj: https://u.today/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart