Nový dočasný Venezuelský prezident je proti Petru, ale Bitcoin podporuje.

USA dnes uznali vodcu opozície Juana Guaidó za prezidenta Venezuely. Dňa 23. januára 2019 zložil verejnú prísahu ako dočasný prezident Venezuely. Guaidó je oboznámený s technológiami kryptomien a propaguje Bitcoin od roku 2014.

Vzhľadom na vážnu hospodársku krízu, ktorá postihuje Venezuelu už niekoľko rokov, sa Bitcoin používa ako bezpečné útočisko , čo mnohým Venezuelčanom umožňuje uniknúť pred hyperinfláciou.

V tomto duchu Guaidó šíri informácie o Bitcoine

Napríklad v auguste 2014 oznámil prostredníctvom Twitter spustenie výmeny Bitcoinu na plataforme Sur Bitcoin . Toto bola prvá zmenáreň umožňujúca Venezuelčanom nakupovať Bitcoiny s použitím Bolivarov, miestnej meny.

Po  rokoch sa objem transakcií Bitcoinu vo Venezuele zvyšuje. A v priebehu posledných niekoľkých týždňov, kvôli zhoršujúcej sa hospodárskej kríze a politickej nestabilite, objemy Bitcoin obchodovania dosiahli nové maximá na P2P obchodnej platforme LocalBitcoins .

Guaidó rázne bojoval proti kryptomene Petro , pretože to považoval za nástroj, ktorý administratíva bývalého prezidenta Maduroova používala na to, aby podviedla venezuelský ľud.

Objemy transakcií Bitcoinu s najväčšou pravdepodobnosťou budú naďalej stúpať, pretože viac zariadení na nákup a predaj kryptomien budú k dispozícii Venezuelčanom. Napríklad prvý bankomat Bitcoin bude nainštalovaný v najbližších dňoch.

Zdroj: https://bitcoinist.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart