Nové európske AML regulácie budú nastavené tak, aby ovplyvnili kryptomeny.

Nové regulácie proti praniu špinavých peňazí (AML) začnú byť platné v Európe do 10. januára 2020. Zdá sa, že pravidlá, ktoré sa po prvýkrát zaoberajú krypto spoločnosťami, budú mať veľký vplyv na toto odvetvie.

Piata smernica proti praniu špinavých peňazí (5AMLD) by mala nadobudnúť plnú platnosť za menej ako mesiac. Prvýkrát bola podrobne opísaná v máji minulého roka.

Pravidlá prvýkrát definujú, čo sa myslí pod pojmom virtuálna mena:

„… digitálne znázornenie hodnoty, ktoré nevydáva alebo nezaručuje centrálna banka alebo orgán verejnej moci.“

Nasledujúce nariadenia budú vyžadovať, aby tí, ktorí ponúkajú úschovné služby pre virtuálne meny, dodržiavali regulácie AML, stanovené v 4AMLD. To bude znamenať, že burzové platformy, ponúkajúce služby v Európskej únii, budú musieť predložiť informácie o zákazníkoch príslušným orgánom a vykonávať hĺbkovú kontrolu činností používateľov, považovaných za podozrivé.

Toto by malo mať dramatický vplyv na dané odvetvie. Ako zdôrazňuje reportér Larry Cermak, burzy ako Binance a OKExu, čo sú dvaja absolútni giganti burzového priemyslu, sa budú musieť náhle riadiť novými reguláciami alebo prestať ponúkať služby v Európe.

Binance, jedna z najkonzistentnejšie obľúbených búrz vďaka vysokým limitom na výber bez toho, aby vyžadovala know-your-customer kontrolu, by musela prepracovať svoje vlastné politiky. V súčasnosti umožňuje používateľom vybrať dva BTC bez akejkoľvek KYC kontroly. Toto zjavne nie je v súlade s predpismi AML a bolo by potrebné sa tým znovu zaoberať. Prípadne by sa Binance mohol rozhodnúť úplne stiahnuť svoje služby z EÚ.

Zoči-voči zvýšeným regulačným tlakom niektorých jurisdikcií už Binance preukázal, že je ochotný robiť kompromisy, aby naďalej ponúkal svoje služby na kľúčových globálnych trhoch. Začiatkom tohto roka sa platforma náhle stiahla z USA pred spustením Binance US – značne zníženej, ale regulačne kompatibilnej platformy pre amerických používateľov.

Niektoré podniky už ukončili svoju činnosť s odvolaním sa na prichádzajúce regulačné opatrenia. Napríklad spoločnosť BottlePay minulý týždeň uviedla, že nové regulácie by jej znemožnili naďalej ponúkať svoje služby spôsobom, ktorý by bol konzistentný s jej súčasným fungovaním. Namiesto kompromisu podnik prostredníctvom tlačovej správy oznámil, že na konci roka prestane fungovať. Ostatné podniky, napríklad Simplecoin a Chopcoin, tiež vydali podobné vyhlásenia.

Aj keď prichádzajúce regulácie určite spôsobia otrasy spôsobu fungovania európskych spoločností, pôsobiacich v oblasti kryptomien, zdá sa, že niektoré zase zmeny prijímajú. Predstaviteľka platformy pre obchodovanie s digitálnymi aktívami EXMO, Valeryia Kolomiychenko, napísala v príspevku pre Medium, že nové pravidlá by poskytli väčšiu istotu čo je niečo, o čo sa v posledných rokoch snažilo veľa firiem v tomto odvetví.

Zdroj: https://beincrypto.com/how-the-new-european-aml-regulations-look-set-to-impact-cryptocurrency

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart