Nové daňové pravidlá majú za cieľ stimulovať rast trhu kryptomien.

Američania chcú čo najrýchlejšie schváliť čo najlepšie daňové zákony pre kryptomeny, aby nezmeškali vlak oproti iným krajinám. Musia zmeniť skoro storočné zákony a dúfajú, že ešte nie je neskoro.

Podľa údajov z denníka Wall Street Journal, Úrad pre vnútorné príjmy (IRS) má v najbližších týždňoch aktualizovať daňové pravidlá pre kryptomeny. Medzitým sa členovia amerického Kongresu boja, že Spojené štáty zaostávajú oproti iným krajinám v krypto legislatíve. Tento strach ich nabáda k tomu, aby rýchlo zvážili návrhy zákonov zahŕňajúcich kryptomeny, a vďaka tomu podporili rozvoj tohto odvetvia.

Je oslobodenie od dane v prípade kryptomien jednou z možností?

Pod tlakom od zákonodarcov sa očakáva, že IRS aktualizuje daňové pravidlá o kryptomenách z roku 2014 v najbližších týždňoch. V súčasnosti sa IRS odvoláva na Bitcoin a iné krypto aktíva ako „virtuálne meny“ a považuje ich za aktíva alebo majetok.

Vychádzajúc z Oznámenia 2014-2021 od IRS, Bitcoin je premeniteľnou virtuálnou menou. Avšak, na rozdiel od skutočných mien, virtuálne meny nemajú žiadne legálne postavenie. 

Toto by sa malo v najbližších týždňoch zmeniť, záleží to na tom, ako IRS aktualizuje predpisy vzťahujúce sa na Bitcoin. V liste adresovanom republikánskemu kongresmanovi z Minnesoty Tomovi Emmerovi, IRS naznačil, že aktualizácia poradenstva by sa mala „zaoberať spôsobmi kalkulácie daní „a iných“ záležitostí.

Zákonodarcovia sa snažia vybojovať pre Bitcoin výhodné podmienky

Spojené štáty zaostávajú v globálnych krypto pretekoch, kde regulačné obmedzenia a nedostatok oficiálneho vysvetlenia stoja v ceste inovácii. Výsledkom toho je, že niektorí americkí zákonodarcovia sa začínajú obávať, a preto tlačia na legislatívu, ktorá by stimulovala rast tohto odvetvia.

Títo zákonodarcovia sú si vedomí toho, že ostatné krajiny sú ďaleko pred Spojenými štátmi v krypto priemysle. Napríklad, Japonsko a Švajčiarsko už teraz majú v zákonoch regulačné štruktúry, ktoré slúžia na prilákanie nových projektov a investícií. Ako napríklad Facebook projekt Libra je registrovaný v Švajčiarsku.

Podporovatelia Bitcoinu očakávajú, že legislatíva Spojených štátov sa bude vyhýbať označovaniu kryptomien cennými papiermi, aby bol týmto zabezpečený progres pravidiel naklonených Bitcoinu.

V skutočnosti už v apríli tohto roku Kongres vydal zákon Token Taxonomy Act, ktorý bude požadovať od Komisie pre cenných papiere (SEC) pozmenenie Zákona o cenných papieroch z roku 1933, aby vylúčili krypto aktíva z definície cenný papierov.

Cieľom je zmena zdanenia virtuálnych mien, držaných na osobných účtoch, vytvorenie daňovej úľavy pri výmene jednej virtuálnej meny za druhú, vytvorenie de minimis úľavy zo zdanenia pre zisky uskutočnené z predaja alebo výmeny.

IRS definuje de minimis nasledovne:

„Vo všeobecnosti je de minimis taká výhoda, pri ktorej, zvážiac jej hodnotu a frekvenciu, s ktorou je poskytovaná, sú hodnoty také malé, že účtovať ich je neprimerané alebo nepraktické.“

Okrem toho, republikánsky senátor Todd Young z Indiany a demokratický senátor Ed Markey z Massachusetts, členovia Výboru Senátu pre obchod, vedu a dopravu, predstavili 26.februára 2019 Zákon o propagácii blockchainu.

Jedným z cieľov tohto zákona je oslobodiť nefinančné podnikanie, používajúce blockchain, od toho, aby bolo označované ako vysielač peňazí.

Zákon o propagácii blockchainu by mal taktiež usmerniť ministra obchodu k vytvoreniu pracovnej skupiny, ktorá by študovala blockchain technológiu a následne stanovila definíciu blockchain technológie, ktorá by bola založená na spoločnej zhode. Pri predstavovaní zákona povedal senátor Young nasledovné:

„Blockchain má potenciál byť palivom stabilného ekonomického rastu naprieč každým priemyslom v Amerike. Ak bude Amerike na čele v jeho rozvoji, môžeme zabezpečiť to, že jeho benefity budú zdieľané široko-ďaleko. Blockchain má potenciál, že nebude poskytovať iba finančné a ekonomické výhody doma, ale taktiež aj humanitárnu a sociálnu podporu v rozvojových krajinách, ktoré budú profitovať z amerického vedenia.

Zdroj : https://bitcoinist.com/new-bitcoin-tax-rules-to-boost-crypto-market-growth/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart