Nová šéfka ECB Christine Lagarde by mohla zaviesť legislatívu naklonenú Bitcoinu.

Kryptomeny viditeľne začínajú otriasať bankovým systémom, ktorý mal problémy už dávno predtým, čo sa prejavuje aj na Deutsche Bank, ktorá plánuje prepustiť 18 000 zamestnancov. Šéfka MMF prestúpi do Európskej centrálnej banky a určite sa na tejto pozícii nebude nudiť. Ekonomická sitácia nie je dokonalá a na dvere klope Bitcoin.

Legislatíva, podporujúca Bitcoin a krypto, by mohla prísť každú chvíľu po tom, ako bola Christine Lagarde nominovaná na pozíciu novej prezidentky Európskej centrálnej banky. 

Podporí ECB Bitcoin?

Christine Lagarde je známa tvrdeniami, ktoré si fanúšikovia kryptomien považujú za podporujúce. Lagarde v apríli naznačila, že finančné inštitúcie a regulátori podceňujú potenciálny vplyv, ktorý by mohli kryptomeny mať v danej oblasti. Lagarde upozornila na fakt, že digitálne aktíva „otriasajú systémom“ a počas interview so CNBC Lagarde tento bod rozvinula:

„Myslím si, že úlohou narušiteľov a hocičoho, čo používa technológiu distribuovanej databázy, či už to nazvete krypto aktíva, meny, alebo čokoľvek… je očividne otriasť systémom.“

Podľa Lagarde je rozhodujúce, aby súčasný finančný systém nebol narušený do rozsahu „stratenia stability, ktorá je potrebná“ a tieto tvrdenia sa zhodujú s jej tvrdeniami z jedného interview z roku 2017, kde upozornila na to, aby kryptomeny a blockchain technológia neboli ignorované finančným sektorom a medzinárodnými regulátormi.

Lagarde by mohla priniesť odlišnú perspektívu

Veľa ľudí verí, že ako prezidentka ECB Lagarde zavedie legislatívu, podporujúcu krypto a veštiacu len dobré veci pre už teraz rastúci sektor. Na rozdiel od predošlého prezidenta ECB Maria Draghiho, ktorý často opisoval kryptomeny ako „vysoko riskantné“, Lagardine skúsenosti političky a rôznorodosť jej kariérnych skúseností by mohli viesť k tomu, aby pristupovala ku kryptomenám odlišne ako jej predchodcovia.

Rastúci počet inštitúcií vyjadruje záujem o kryptomeny, a v súčasnosti Facebook, J.P. Morgan, Bakkt a Fidelity Investments začínajú ponúkať investovanie a správcovské služby obchodným a inštitucionálnym investorom.

Vyzerá to tak, že Lagarde si uvedomuje, že čím väčšie množstvo nadnárodných firiem, tech start-upov a multimiliardových finančných inštitúcií začne využívať kryptomeny, tým podstatnejšie bude pre ECB vytvoriť plán na udomácnenie a pracovanie s digitálnymi aktívami.

Zdroj : https://bitcoinist.com/european-central-bank-head-christine-lagarde-could-enact-bitcoin-friendly-legislation/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart