Nordea Bank zakazuje zamestnancom obchodovať a vlastniť Bitcoin.

Podľa rozhodnutia dánskeho súdu má Nordea Bank právo zabrániť svojim zamestnancom investovať do Bitcoinu a iných kryptomien. Banka, ktorá je spojená s praním špinavých peňazí, bude mať právo vydávať usmernenia o vlastníctve a obchodovaní s kryptom, a to aj v čase voľna.

Bitcoin je riskantný a môže poškodiť reputáciu banky.

Kryptomeny sú riskantné a tieto riziká odôvodňujú súdne obmedzenia, rozhodol súd v Kodani. Na základe tohto sa začala žaloba s Dánskou úniou pre zamestnancov finančného priemyslu, informoval Bloomberg. Dôvodom bolo, že zákaz vlastnenia kryptomien zasahuje do osobného života zamestnanca.

Podali sme žalobu z dôvodu zásady, že každý má zjavne súkromný život a právo konať ako súkromná osoba”. Povedal predseda odborov Kent Petersen .

Pozícia banky je taká, že investovanie do Bitcoinu môže poškodiť povesť zamestnávateľa. Vlastníctvo Bitcoinu je preto porušenie etikety pre zamestnancov banky Nordea Bank. Banka varovala svojich pracovníkov, že trh s Bitcoinom nie je regulovaný a pravdepodobne súvisí s trestnou činnosťou.

Banka ponúka obchodanie s derivátmi kryptomien.

Paradoxne však samotná Nordea Bank ponúka derivátové finančné nástroje založené na krypto aktívach. Tie sú však vyhradené iba pre špeciálnych klientov. Zamestnanci môžu , ak chceli, investovať do týchto produktov, ale nie vlastniť skutočné kryptomeny. Samotná Nordea Bank tiež spustila platobnú platformu založenú na blockchaine, we.trade, ktorá umožňuje malým a stredným podnikom cezhraničné prevody.

Zákaz Nordea Bank začal v januári 2018, hneď po najväčšom náraste na trhu. Ale tentoraz má banka opodstatnenie na základe súdneho rozhodnutia. Od zákazu prešiel bitcoin jedným z najdlhších medvedích trhov a počas prvých šiestich mesiacov tohto roku dosiahol 400% rally. Kryptomena mohla poškodiť osobné financie zamestnancov, ale mohla tiež viesť k významným ziskom.V tejto chvíli ale nie je isté, ako by banka kontrolovala vlastníctvo kryptomien. Zadržanie skutočného BTC nie je také jednoduché.

Ale ešte paradoxnejšie je, že Nordea Bank je zapletená do škandálov s praním špinavých peňazí. Banka údajne pracovala s partnermi z pobaltských krajín, čo viedlo k manipulácii so znehodnotenými prostriedkami.

Zdroj:https://bitcoinist.com/nordea-bank-bans-employees-from-trading-bitcoin/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart