Nigéria hľadá možnosti využitia kryptomien

Údaje z Google Trends ukazujú, že Lagos, Nigéria sa radí medzi najväčšie mestá na základe objemu online vyhľadávania Bitcoinu (BTC). Aj keď tieto údaje môžu poukazovať na vysoký záujem – približne 21 miliónov ľudí v meste, ešte sa stále musia vyrovnať s prijatím vznikajúceho trendu technológie.

To sa však mení, keďže rastúci pohyb mladých ľudí frustrovaných existujúcimi platobnými systémami hľadá alternatívy.

Bitcoin ako náhrada za dolár

Z väčšej časti, obyvatelia Lagosu, ktorí bitcoin poznajú, používaju radšej bitcoin ako dolár.

Platobné spoločnosti ako PayPal nedovoľujú Nigerijcom prijímať peňažné prevody zo zahraničia, a to vďaka presláveniu tejto krajiny ako krajiny internetových podvodníkov. Spoločnosti, ktoré takéto služby ponúkajú, zvyčajne účtujú vysoké poplatky.


Preto je bežné, že rastúca komunitná komunita začína rotovať smerom k platbám v kryptopriestore.

Národný štatistický úrad (NBS) uvádza, že miera nezamestnanosti v Nigérii sa v roku 2018 zvýšila na viac ako 23%. V meste, akým je Lagos, možno vidieť mnoho mladých absolventov vysokých škôl, ktorí žijú ako živnostníci a ponúkajú služby od copywritingu až po dizajn webových stránok a dokonca aj počítačov. programovanie.

Vzhľadom na to, že mnohí z ich klientov majú sídlo v zahraničí, môžu existovať problémy s platbou za vykonanú prácu. Avšak, s peňaženkou BTC a množstvom miestnych výmenných služieb, môžu tieto slobodné povolania prijímať platby ľahko od klientov roztrúsených po celom svete.

Okrem živnostníkov, vlastníci podnikov tiež používajú Bitcoin, rovnako ako ďalšie krypto, ako náhrady za cudziu menu a banky. Spoločnosti ako BitPesa ponúkajú ľahký prístup k likvidite, čo môže byť pre podniky na hraničných trhoch, ako je Lagos, problémom, najmä v kontexte zahraničného obchodu.

Victor Alagbe, výkonný riaditeľ pre obchod (COO) a Blockchain Strategist v spoločnosti OneWattSolar, chce využiť technológiu blockchainu pri podpore obnoviteľných zdrojov energie v Afrike.

„Vidím, že kryptomeny zaujali silnú pozíciu. Často je lacnejšie, menej stresujúce (z hľadiska dokumentácie) a rýchlejšie odosielať a prijímať kryptomeny. Mnohí mladší ľudia v diaspore teraz využívajú kryptomeny ako spôsob posielania peňazí späť domov. Niektorí technici pracujúci na diaľku tiež dostávajú platené v kryptomenách. “


Nigéria má viac ako 100 miliónov aktívnych predplatiteľov internetu, najmä na mobilných platformách. Bitcoin ako platobná technológia využíva tento prístup na web, čo umožňuje tech-zdatným Nigerijčanom podieľať sa na rastúcom trende kryptomien.

Nedostatočné využitie bitcoinu

Áno, Lagos je lídrom v online vyhľadávaní BTC. Skutočné Bitcoin nodes však spravuje len niekoľko ľudí.

Táto zdržanlivosť pri širokom osvojení nie je úplne daná apatiou voči samotnej technológii, ale je to skôr reprezentácia nedostatku vhodnej infraštruktúry, na ktorej by sa mala podporovať energická digitálna ekonomika. V meste, ktoré nemá konštantnú dodávku elektriny, fakt, že ľudia sa nevenujú ťažbe, je pochopiteľné.

Pokiaľ ide o nedostatočné využívanie Bitcoinu, Alagbe sa vyjadril:

„Čaká nás ešte veľa vzdelávania, ktoré pomôže ľuďom pochopiť vzťahy medzi Bitcoinom (krypto) a jeho základnou technológiou Blockchain. “

Ďalším prekvapujúcim ukazovateľom nedostatočného využívania Bitcoinu v meste je nedostatočná akceptácia kryptomien zo strany maloobchodu. Zatiaľ čo metropolitné oblasti v Spojených štátoch, Európe a častiach Ázie zaznamenali čoraz viac maloobchodného prijatia BTC ako platobného prostriedku, Lagos takmer vôbec.

Zdroj: Cointelegraph

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart