Niekoľko nie príliš pozitívnych vyjadrení o kryptomenách z tohto týždňa – centrálne banky sa opäť činili

Tento týždeň sme sa dočkali hneď niekoľkých zaujímavých vyjadrení zo strany centrálnych bankárov. Všeobecne ide o kategóriu ľudí, ktorí nemajú kryptomeny príliš v láske, čo potvrdili aj teraz, keď sa niekoľko z nich vyjadrilo na tému kryptomien pomerne negatívne. Napriek tomu sa ale našlo aj vyjadrenie, ktoré nemusí byť vnímané najhoršie a vnáša aspoň čiastočný optimizmus. Aké názory a z akých centrálnych bánk teda vyšli na svetlo sveta tento týždeň?

Bank of Japan – obchodovanie Bitcoinu je veľkou špekuláciou

Haruhiko Kuroda, predseda centrálnej banky Japonska sa iba včera ráno vyjadril, že si myslí, že kryptomeny na čele s Bitcoinom sú iba špekuláciou, ktorá nemá žiadnu podkladovú hodnotu. Rovnako pritom upozornil, že toto aktívum je extrémne volatilné a je iba minimálne používané ako transakčný prostriedok.

Prečítajte si tiež: Ďalší miliardár v kryptomenách? Carl Icahn plánuje veľkú investíciu!

Rovnako tiež podotkol, že na rozdiel od stablecoinov, hodnota Bitcoinu nie je ničím krytá. Práve stablecoiny majú podľa neho potenciál na to, aby sa stali v budúcnosti transakčnými prostriedkami používanými po celom svete. Na to ale budú musieť splniť rôzne podmienky regulátorov, na ktorých sa má postupne pracovať.

Haruhiko Kuroda, a celkovo Bank of Japan, sa tak pridali ku zástupu centrálnych bánk, ktoré kritizujú kryptomeny. Z dnešného výberu tých centrálnych bánk, ktoré takto spravili, je navyše práve táto banka najväčšia a najpodstatnejšia z globálneho hľadiska a preto netreba takéto komentáre brať na ľahkú váhu.

Bank of Korea – prepákované obchodovanie môže spôsobiť kolaps finančného systému

Inú formu kritiky Bitcoinu a celkovo kryptomenového sektoru si tento týždeň v pondelok pripravil Lee Ju-yeol, predseda centrálnej banky Južnej Kórey. Z jeho vyjadrení je jasné, že vníma kryptomeny ako extrémne špekulatívne, rovnako ako Haruhiko Kuroda, avšak okrem toho vyjadril aj svoje obavy o to, že kryptomeny ohrozia finančný systém.

„Pokiaľ vezmeme v úvahu nestabilitu kryptomien, tak prehnané obchodovanie kryptomien prostredníctvom páky, môže dostať domácnosti do enormného finančného risku. Preto očakávame, že nadmerné obchodovanie kryptomien môže mať negatívny dopad na finančný systém.“

Tak znie iba útržok z toho, čo Lee Ju-yeol o kryptomenách povedal. Ani z jeho úst sa tak tento týždeň kryptomeny nedočkali pozitív, čo ale určite nie je prekvapením. Aj on ale vyzdvihol potrebu dostatočnej regulácie celého sektora, pričom pri pohľade na to, ako regulovaný je kryptomenový trh v Kórei, je jasné, že tvorba nových regulácii pre túto centrálnu banku nebude problémom.

Central Bank of Nigeria – Kryptomeny budú v krajine legálne

Posledné a azda najpozitívnejšie vyjadrenia o kryptomenách z radu centrálnych bankárov zaznelo tento týždeň z úst Godwina Emefieleho. Predseda centrálnej banky Nigérie sa okrem iného nechal počuť, že si je istý, že kryptomeny ako Bitcoin budú v krajine legálne.

V jeho rozhovore, ktorý prebehol v stredu tento týždeň sa tiež vyjadril, že centrálna banka v tomto štáte aktuálne intenzívne skúma všetky možnosti toho, ako by mohli byť kryptomeny zapojené do finančného systému v krajine. Ide pritom o pomerne podstatné správy, keďže Nigéria patrí k africkým veľmociam čo sa týka kryptomien, pričom jej objemy nielen na kryptomenových burzách, ale takisto aj v transakciách či vyhľadávaniach patria dlhodobo medzi najväčšie na svete.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Aj on ale stihol ešte vypichnúť hneď niekoľko problémov, ktoré majú kryptomeny. Okrem toho, že sú podľa Godwina Emefieleho veľmi volatilné, tak sú kryptomeny v jeho očiach používané najmä na nelegálne aktivity. Aj tomu sa bude chcieť centrálna banka v tomto štáte vyhnúť reguláciami, ktoré majú vzísť práve z výskumu, ktorý robí teraz.

Zdroje: https://bitcoinist.com/, https://cointelegraph.com/, https://cryptoslate.com/, https://decrypt.co/, https://u.today/

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.

Update cookies preferences