Nestle, McDonald‘s a Virgin Media testujú blockchain experiment.

Tri významné spoločnosti – McDonald‘s, Nestle a Virgin Media – sa rozhodli, že sa stanú súčasťou nového blockchain experimentu vedenom Spojenou priemyselnou komisiou pre webové štandardy. Tento dozorca nad médiami bude používať experiment na poskytnutie „komplexnej transparentnosti dodávateľského reťazca a výdavkov na reklamu.“

Spojená priemyselná komisia pre webové štandardy (JICWEBS) začína program blockchain experimentu s niektorými silnými hráčmi. Experiment, zameraný na sledovanie výdavkov na reklamu a pohyb tovaru v rámci dodávateľskeho reťazca, priláka dôležité mediálne spoločnosti, a aj také, ako McDonald‘s a Nestle, aby ho vyskúšali.

Daný cieľ experimentu bude zefektívniť cielenie reklamy. Ak bude úspešný, tento projekt sa rozšíri do celého mediálneho priemyslu do roku 2020.

McDonald‘s bol oslovený, pretože je jedným z najvýznamnejších  spotrebiteľov reklamy v celom sektore. Ako povedala Kat Howcroft, vedúca manažérka pre médiá a rozpočet v McDonald‘s, reportérom, táto technológia im ponúka „skutočne transparentný obraz“ ich investícií „v celom digitálnom dodávateľskom reťazci.“

Ostatné firmy, ktoré sú súčasťou tohto projektu, ako napríklad Nestle, nie sú žiadnymi nováčikmi v blockchain technológiách. Spoločnosť pracuje s OpenSC, blockchain platformou, založenou WWF-Australia a The Boston Consulting Group Digital Ventures, ktorá bude sledovať produkty na ponukovom reťazci Nestle. Napríklad, výrobcovia na Novom Zélande, posielajúci mlieko na iné miesto, budú sledovaní a zarátaní efektívnejšie. Spoločnosť je taktiež súčasťou programu od IBM „Food Trust“, ktorý je založený na blockchaine. 

V dobe, keď sa potenciál blockchainu šíri do mediálneho priemyslu, sa stáva jasným, že všetky ponukové reťazce môžu profitovať. Aj napriek tomu, že experiment JICWEBS-u je zameraný na digitálne produkty, blockchain sa už ukázal ako schopná komodita  pre digitálny aj fyzický tovar. Či už budú firmy ako McDonald‘s inšpirované týmto experimentom natoľko, aby vyskúšali blockchain technológiu aj v iných oblastiach ich biznisu, na to si už musíme počkať.

Zdroj: https://beincrypto.com/mcdonalds-nestle-and-virgin-media-sign-onto-blockchain-pilot/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart