Nemecko považuje technológiu blockchainu za rovnako revolučnú ako internet

Jedna tretina veľkých spoločnlostí v Nemecku považuje technológiu blockchainu za rovnako revolučnú, ako bol internet koncom 90. rokov.

Aspoň podľa prieskumu, ktorý spravuje Nemecká federálna asociácia pre informačné technológie, telekomunikácie a nové médiá. Prieskum ukázal, že v krajine bolo okolo 15% spoločností, ktoré veria, že blockhain nejakým spôsobom zmení spoločnosť a ekonomiku, rovnako ako to spravil internet.

Prečítajte si tiež: Krypto komunita sa obáva výpredajov BTC v Severnej Kórei z dôvodu klebiet o smrti Kim Čong-una

Federálna asociácia publikovala viacero prieskumov firiem a širokej verejnosti v Nemecku na tému kryptomeny a blockchain, zisťujúc, ako ich vnímajú. Ďalší prieskum, ktorý sa uskutočnil v novembri, ukázal, že približne 60% miestnych podnikov ohľadom blockchainu váha, ale to predovšetkým kvôli nedostatku praktického aplikovania.

V roku 2018 asociácia zistila, že viac ako 60% Nemcov vedelo, čo vlastne Bitcoin je. Tento údaj bol v porovnaní s rovnakým prieskumom z roku 2016 dvojnásobný.

Generálny riaditeľ Nemeckej Asociácie hovoril v tejto veci o ekonomickej dôležitosti digitálnych mien a blockchainu. Bernhard Rohleder uviedol:

„Bitcoin a ostatné kryptomeny sú dobrým príkladom toho, ako je digitálny vek schopný meniť finančný svet. Nie je to ani tak o samotnej individuálnej mene, ale skôr o jej základe v technológii blockchainu. To bude mať vplyv na celú ekonomiku.“

Ako už predtým uviedla stránka CryptoDaily, zmrzlinový obchod v Berlíne odhalil, že „veľmi milý“ chlapík ich počas stretnutia na obede nabádal k tomu, aby sa ujali vedenia pri osvojovaní Bitcoinu miestnymi zástupmi. Zábavné na tom je to, že z tohto neznámeho „veľmi milého“ chlapíka sa vykľula legendárna figúra Bitcoinu, Andreas Antonopoulos!

Všetko to poukazuje na fakt, že Bitcoin a zvyšok tohto priestoru sa stáva čoraz viac prijatým čoraz väčším množstvom ľudí. Nemecko je známe svojím osvojovaním technológií, ale Bitcoin stále vytvára vlny naprieč Európou.  

Zdroj: cryptodaily.co.uk

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart