Nemecká vláda schvaľuje „Bundes-chain“ v boji proti Libre.

Nemecká vláda schváli navrhovanú blockchain stratégiu, ktorá údajne blokuje projekty ako je Libra, v septembri tohto roku. Libra Association medzitým napreduje so svojimi plánmi na spustenie tohto projektu. Nedávno požiadala švajčiarske regulačné orgány o platobnú licenciu. 

Nemecko pripravuje reakciu proti Libre

Podľa denníka Spiegel nemecká spolková vláda schváli svoju blockchain stratégiu oznámenú už v júni tohto roku.

Aj keď tento krok signalizuje zámer krajiny stať sa súčasťou rozvíjajúceho sa globálneho hospodárstva, vládou riadený „Bundes-chain“ by mohol znamenať STOP pre Libru v Európe.

Thomas Heilmann zo stredopravicovej Kresťansko-demokratickej únie (CDU) tvrdí, že nemecká legislatívna koalícia už uzavrela dohodu, ktorá má zabrániť fungovaniu akéhokoľvek „súkromného stablecoinu“.

Komentujúc danú vec, Heilmann vyhlásil:

„Ekonomika doteraz odviedla vynikajúcu prácu v boji proti kríze a inflácii prostredníctvom opatrení centrálnych bánk. Akonáhle poskytovateľ digitálnej meny dominuje na trhu, bude to pre konkurentov dosť náročné.“

Namiesto toho, aby si Libra podchytila trh v Nemecku, sa zdá, že autority sú za vytvorenie štátom-krytej digitálnej meny, ktorá bude fungovať na “Bundes-chaine”.

Súčasťou nemeckej navrhovanej blockchain stratégie je vytvorenie rámca pre krypto startupy v krajine. Ako už predtým uviedol portál Bitcoinist, spoločnosť Bitbond v máji 2019 spustila v Nemecku vôbec prvý regulovaný security token offering (STO).

Podľa Heilmanna orgány v Nemecku dúfajú, že blockchain stratégia pomôže miestnym krypto startupom využívať výhody v porovnaní s ich zahraničnými konkurentmi. Existuje však len málo informácií o tom, ako bude štátny Bundes-chain stimulovať súkromných účastníkov.

Európa nechce mať nič do činenia s kryptomenou Facebooku

Podľa krypto analytika Alexa Krügera môžu ostatné krajiny čoskoro začať kopírovať prístup Nemecka k rozvíjajúcemu sa priemyslu kryptomien a blockchain technológií. Nemecko je jednou z krajín, ktorá sa snaží blokovať Libru. V piatok (13. septembra 2019) francúzsky minister financií Bruno Le Maire takisto vyhlásil, že krajina sa bude usilovať o blokovanie Libry v Európe.

Opakujúc sentimenty, podobné tým, ktoré zastáva Heilmann, Le Maire usúdil, že Libra predstavuje hrozbu pre hospodársku suverenitu Európy. V Čína zintenzívňuje centrálna banka úsilie o spustenie projektu digitálneho juanu v krajine. Tento krok je tiež súčasťou čínskeho plánu na blokovanie Libry.

Libra Association medzitým napreduje so svojimi plánmi na spustenie krypto projektu. Nedávno požiadala švajčiarske regulačné orgány o platobnú licenciu. 

Zdroj: https://bitcoinist.com/german-govt-approves-bundes-chain-to-combat-libra-cryptocurrency/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart