Nedávny nárast ceny Bitcoinu mal podľa experta tri dôvody.

Existuje mnoho špekulácii a dôvodov, prečo Bitcoin počas posledných dvoch mesiacov prudko narástol. Komunita sa rozdeľuje na dva tábory. Prvý hovorí len o manipulácii a zarábaní na špekulácii ako “short squeeze” a druhý tábor tvrdí, že reálne sa na trh vracajú retailoví aj instštitucionálni investori.

Šéf digitálnych aktív v globálnej finančnej spoločnosti Susquehanne International Group nedávno zdieľal na CNBC dôvody posledného nárastu ceny Bitcoinu. Vo štvrtok 30. mája Bart Smith, poskytol rozhovor počas programu CNBC Squawk Box. Najprv uviedol, že existuje mnoho dôvodov pre nedávny nárast Bitcoinu, ako sú geopolitické, technologické a regulačné. Potom však vybral tri najdôležitejšie faktory rastu cien BTC.

Dôvod 1. Obchodná vojna medzi USA a Čínou

Toto bol prvý dôvod, ktorý spomenul Smith. Keďže USA ukladali vysoké clá na čínsky tovar, Juan začal klesať. To viedlo k tomu, že mnohí čínski investori začali používať Bitcoin na zabezpečenie finančných kurzových rizík proti poklesu svojej fiat meny. Ako však Forbes nedávno predpokladal, situácia sa môže zmeniť ešte viac v prospech Bitcoinu vďaka Číne. Autor článku uviedol, že Čína vážne uvažuje o začatí predaja amerických štátnych dlhopisov späť do USA. Potom sa predpokladá takmer neuveriteľná vec, a to že čínska vláda začne kupovať Bitcoin namiesto štátnych dlhopisov Nemecka alebo Japonska (najcennejšie po štátnych dlhopisoch USA). Ak by sa to naozaj stalo, cena Bitcoinu by letela do neba.

Dôvod 2. Konferencia Consenzus 2019

Druhým hnacím motorom podľa Smitha bola konferencia Consenzus 2019, ktorá sa nedávno konala v New Yorku. Bolo to počas tejto udalosti, kedy BTC prudko vzrástol zo $ 6,000 o jednu tretinu. Odborník poukázal na to, že v komunita bolo nadšená, pokiaľ ide o blížiace sa spustenia štátom regulovaných krypto platforiem, ako sú napríklad Fidelity Digital Assets, Bakkt a ErisX, o ktorých sa na podujatí diskutovalo.

Dôvod 3. Maklérske firmy ponúkajú tento rok retailovým klientom Bitcoin

Tretím dôvodom nedávneho nárastu cien BTC podľa Smitha je skutočnosť, že veľký počet amerických maklérskych firiem, najmä online, začali v roku 2019 ponúkať svojim retailovým klientom BTC. Myslí si, že tento dôvod je najdôležitejší zo všetkých troch.

“Napriek tom, že nikto to nepovedal otvorene, je o tom veľa neoficíalnych informácií a myslím si, že ľudia kupujú Bitcoin pred potenciálnym dopytom nových investorov. Som tvorcom trhu. Poskytujem likviditu. Nerobím prognózu cien. Jednoducho poukazujem na to, že ľudia v rámci komunity Bitcoinov vidia pozitívne budúcnosť podľa udalostí, ktoré sa udiali v posledných mesiacoch, a myslím si, že sa to odráža na cene“, dodal Smith.

Zdroj :https://ethereumworldnews.com/recent-bitcoin-price-rally-was-due-to-these-three-reasons-expert-says/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart