[Názor] – Tri dôvody, prečo je Twitter útok dobrou správou pre kryptomeny

Od včera večera sa najmä kryptomenovým svetom vo veľkom ozýva kauza spojená s hackom Twitteru. Aj my sme preto dnes ráno informovali o tejto správe, pričom sme vám v tomto článku priniesli všetky podstatné informácie, ktoré musíte o tomto hacku vedieť. Napriek tomu, že sa môže zdať, že tento hack (nazývaný aj 2020 Twitter Bitcoin Scam) môže byť pomerne pozitívnou správou pre kryptomeny.

Meniaci sa sentiment – žiadna volatilita na kryptomenovom trhu

Pokiaľ by v roku 2018 (alebo pred týmto rokom) nastala podobná situácia, ako včera, je veľká šanca, že by sa v médiách vyskytli nadpisy ako Ďalší Bitcoin podvod, Kryptomeny sú iba pre kriminálnikov alebo Bitcoin bol hacknutý. Napriek tomu, že je to úplne nesprávne a nemá to s realitou nič spoločné, aj také útoky sme na Bitcoin a kryptomeny v minulosti už mohli vidieť.

Médiá po celom svete však veľmi rýchlo rozlíšili medzi Twitter hackom a Bitcoin podvodom a veľká väčšina z nich sa o Bitcoine vyjadrovala iba sporadicky. Navyše, ako ukázali trhy, tento Twitter hack takmer nikoho v kryptomenovom svete vôbec nezaujal. Napriek tomu, že je väčšina kryptomien z TOP 10 v miernom mínuse, je iba veľmi malá pravdepodobnosť, že práve tento hack je dôvodom týchto dôvodov.

Naopak cenu Twitteru dnes pravdepodobne čaká veľmi zaujímavá jazda. Od včerajšieho uzatvorenia trhu na cene 35,67 dolárov sa cena prepadla až o 4% na 34,09 dolárov, pričom pred otvorením trhu sa pohybuje približne na cene 34,6 dolároch. Narozdiel od kryptomien sa vlna volatility vrámci tejto akcie preto dá očakávať.  

Aj zlá reklama je reklama

Ako sa hovorí, aj zlá reklama je reklama. A to určite platí v tomto prípade aj o kryptomenách, najmä o Bitcoine, ktorý je s týmto hackom spojený. Aj keď neišlo o hack žiadnej burzy alebo priamo o kryptomenový podvod, adresa Bitcoinu bola práve tá, na ktorú poškodený posielali svoje financie.

Kryptomeny na čele s Bitcoinom sa dostali aj vďaka tomu do hlavných správ po celom svete. O tomto hacku písali také portály ako BBC, Financial Times, CNN, Marketwatch, Forbes alebo TechCrunch. Takmer v žiadnom z týchto a ani v iných portáloch nebol Bitcoin ani kryptomeny vykreslený v zlom svetle. Bitcoin sa tak „zadarmo“ dostal do tých najpodstatnejších finančných médií po celom svete, čo mu určite nemôže uškodiť.

Problém centralizovaných sociálnych sietí

Kryptomenový sektor však môže z tohto hacku vyťažiť aj iným spôsobom. Twitter, ako všetky popredné sociálne siete, je veľmi centralizovaný. Aj práve vďaka tomu bol tento hack umožnený. Mnoho projektov z tohto sektoru však na tejto problematike už pracuje. Tento Twitter hack tak robí najlepšiu reklamu takým projektom ako LBRY, Steem alebo Hive.

Prečítajte si tiež aj nasledujúci článok: Čo sa to deje s Teslou – 5 dôvodov extrémneho rastu!

Práve tieto decentralizované sociálne siete by mohli z tohto útoku ťažiť najviac a poukázať na to, že takéto projekty by mohli nájsť v budúcnosti uplatnenie. Používateľské základne týchto projektov sú neporovnateľne menšie ako používateľské základne takých sociálnych sietí ako Facebook, Twitter alebo Instagram. Včerajší hack by však mohol byť prvým väčším krok k popularite decentralizovaných sociálnych sietí.

Záver

Na prvý pohľad sa tak síce môže zdať, že 2020 Twitter Bitcoin Scam bol negatívnou udalosťou. Ak sa však pozrieme na túto udalosť bližšie, kryptomeny by z nej mohli ťažiť viac, ako sa zdá. Meniaci sa sentiment, reklama pre kryptomeny a taktiež poukázanie na problémy centralizovaných sietí sú tie najväčšie pozitíva, ktoré si digitálne meny z tohto útoku môžu zobrať.

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.