Nasledovanie talentu v Bitcoine a kryptomenách veľa napovie.

Stále sme ešte skoro vo vývoji najbližšej technologickej vlny, ale migrácia talentu je už teraz neuveriteľná. Ľudia odchádzajú zo skvelých prác, kde ich veľmi dobre platia, aby pracovali na niečom, čo pokladajú za svetoborné.

Keď chcete začať profesionálne investovať, známy rizikový kapitalista raz povedal, že vždy treba „nasledovať talent“. Konkrétne hovoril o podnikateľoch a inžinieroch, ktorí zakladajú inovatívne, hodnotné spoločnosti, do ktorých chcú investori stoj-čo-stoj investovať.

Hlavnou myšlienkou je, že veľa investorov má ich vlastné názory na to, ako sa vyvíja svet, aké firmy budú úspešné, a ktoré trhy sú zrelé na zmenu, ale častokrát tou najlepšou vecou, ktorú môžete urobiť, je nájsť si nejakého presvedčivého podnikateľa a investovať do čohokoľvek, čo chce založiť.

Tento fenomén sa rýchlo stal jedným zo spôsobov, ktorými vieme prilákať pozornosť inštitučných investorov do krypto priemyslu.

Máme šťastie, že máme jedných z najtalentovanejších a osvedčených podnikateľov, zakladajúcich spoločnosti s blockchain technológiou – napríklad Mikea Belsha (CEO BitGO a spoluvývojár HTTP), Brandona Eicha (CEO Bravu a vývojára programovacieho jazyka JavaScript), Changpenga Zhaa (CEO startupu Binance v hodnote niekoľkých miliárd dolárov), Briana Armstronga (CEO Coinbasu v hodnote 8 miliárd dolárov), Jesseho Powella (CEO Krakena v hodnote 4 miliárd dolárov), Blytha Mastersa (zakladateľ Credit Default Swaps) atď.

Títo „osvedčení“ podnikatelia sú chválení mnohými nováčikmi v sektore podnikania a inžinierstva, ktorí už teraz preukazujú určitý potenciál. Stručne povedané, investori nemôžu ignorovať krypto priemysel, pretože existuje príliš veľa intelektuálneho kapitálu, ktorý doň denno denne prúdi.

Tak prečo sa toto deje?

Rob Paone, zakladateľ Proof of Talent – náborovej firmy, ktorá sa sústreďuje výlučne na krypto priemysel, tweetol predvčerom tento komentár:

Bez Bitcoinu by som nemal takýto perfektný job “…..

Priviedlo ma to na myšlienku o nasledovaní talentu a toho, ako bude pravdepodobne migrácia talentu len stúpať. Títo ľudia odchádzajú zo skvelých prác, kde ich veľmi dobre platia, aby pracovali na niečom, čo pokladajú za svetoborné.

Tým, ako čoraz viac podnikateľov a inžinierov prichádza do krypto priemyslu, bude vytvorených viac spoločností, ktoré budú vyžadovať talentovanejších zamestnancov. Títo zamestnanci sa pripoja do krypto priemyslu, navnadia sa naň, prídu s novými nápadmi a odídu z ich zamestnania, aby si začali ich vlastné spoločnosti. Tento vzorec doslova priťahuje talentovaných jednotlivcov hlbšie a hlbšie do krypta, zatiaľ čo stále zvyšuje ich rámec možností a učebný potenciál.

Stále sme ešte skoro vo vývoji najbližšej technologickej vlny, ale migrácia talentu je už teraz neuveriteľná. Len si predstavte, čo sa stane, keď všetky tieto prípady zažijú mainstreamové prijímanie a Bitcoin/krypto sa posunie z okraja spoločnosti do žiaducej oblasti v mysliach ľudí, inštitúcií atď.

Existuje príliš veľa chytrých ľudí, ktorí sa presúvajú do krypto priemyslu, na to, aby z toho nevzišla žiadna hodnota. Podstatnou otázkou pre investorov je „kde môžem zainvestovať svoje peniaze?“ a „ktorí podnikatelia postavia dôležité spoločnosti zajtrajška?“

Zdroj : Anthony Pompliano Newslleter

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart