Nasdaq od budúceho roka spustí obchodovanie s Bitcoin Futures

Britský Daily Express oznámil túto novinu včera ráno a potvrdil tak chýry, ktoré o newyorskej burze kolovali.  Táto novina by mala znamenať širšie prijatie kryptomien vo svete a je obrovským krokom k masovej adopcii. Podľa spomínaného článku, viceprezident mediálneho tímu Nasdaq Joseph Christinat potvrdil, že

“Bitcoin Futures budú zalistované a obchodovanie by malo byť spustené v prvej polovici budúceho roka”.

Christinat dodal, že Nasdaq čakal na povolenie od CFTC, no naznačil že oficiality už sú dokončené. Nasdaq na tomto projekte pracoval pravdepodobne počas celého roka 2018 a Christinat potvrdil, že Nasdaq sledoval kryptomeny už niekoľko rokov.

Deje sa to

Dodal tiež, že aktuálna volatilita na trhu nebude mať žiadny vplyv na toto rozhodnutie. Tento krok je vítaný trhovými analytikmi po celom svete. David Cheetham z londýnskeho XTB označil túto novinu za prelomovú.

“ Vyzerá to, že na tom Nasdaq už nejaký čas pracoval, čo znamená, že to nie je len unáhlená reakcia, ale seriózny plán.” povedal pre Daily Express.

Hlavný trhový analytik IG Group, Chris Beauchamp, povedal, že toto vyhlásenie bude pravdepodobne vítané brokermi aj tradermi a dodal “Taktiež to prinesie viac transparentnosti na trh, ktorý nie je regulovaný.” 

Mainstreamová budúcnosť

V USA bola táto novina prijatá s nadšením a mnohí tvrdia, že ňou Nasdaq dláždi cestu pre mainstreamovú budúcnosť bitcoinu.

“Toto je ten moment – okamih, na ktorý budú ľudia roky spomínať a hovoriť, že vtedy kryptomeny konečne získali uznanie.” povedal John Wintnerbusch.

“Keď bude Bitcoin zalistovaný u Nasdaq, už nebude nič brániť tomu, aby sa kryptomeny stali budúcnosťou financií.

Zdroj: 1,

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart