Nasdaq- budujeme nástroj na predpovedanie pohybu krypto cien

Nasdaq by mohol dávať inštitucionálnym investorom analytickú výhodu pri obchodovaní so stovkami krypto aktív.

Podľa človeka, ktorý je oboznámený s plánmi spoločnosti, burza cenných papierov v USA sa pripravuje na pridanie nástrojov na predpovedanie pohybov krypto cien do svojho nástroja Analytics. Centrum, ktoré začalo v minulom roku, čerpá z možností automatického učenia sa a spracovania prirodzeného jazyka (NLP) a umožňuje analyzovať sociálne médiá a iné alternatívne zdroje údajov, aby investorom poskytol lepší spôsob hodnotenia pohybu na trhu.

Analytics sa doteraz zameriavalo na tradičné aktíva, ale pridanie kryptomien sa zdá byť ďalším signálom rastúceho záujmu spoločnosti z Wall Street o tento sektor.

Bill Dague, vedúci alternatívnych údajov spoločnosti Nasdaq, povedal: ,,Vzhľadom na veľkosť záujmu skúmame súbory údajov súvisiacich s kryptomenami.”

Zdroj, ktorý spolupracuje s Nasdaq, bol odhodlaný a povedal, že nová krypto funkcia je v súčasnosti testovaná (beta) pred spustením pravdepodobne v novembri.

Služba by poskytla sentiment na zhruba 500 krypto aktív, a mala by mať trojfázový prístup k svojej analýze, pričom bude sledovať toky fondov prostredníctvom peňaženky, údajov z burzových médií a sociálnych médií.

Správy prichádzajú po tom, čo generálna riaditeľka Nasdaq, Adena Friedmanová, uviedla, že v tomto roku sa spoločnosť snažila ponúknuť nejaký druh “future” produktu a Nasdaq dokonca zvažuje vytvorenie kryptomenovej burzy.

Zdroj:1

Využi náš jesenný cenník a vstúp do našej VIP skupiny! Ceny v kryptomenách a eurách su nemenné, čo znamená 15% zľavu pri platbe v kryptomene!  

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart