Najznámejšie odvetvia, ktoré naruší blockchain (4/4)

V predchádzajúcich dieloch tohto seriálu sme si objasnili, akým spôsobom môže technológia blockchain ovplyvniť bankovníctvo, obchod z nehnuteľnosťami, zdravotníctvo, hlasovanie, logistiku a streamovanie hudby. Všetky články nájdete na TOMTO odkaze . V tomto článku si popíšeme, ako môže byť zmenená štruktúra charity a poisťovníctva pomocou blockchainu.

Charity organizácie pomoci

Distribuované siete vytvoria nové príležitosti pre charitatívne organizácie, ktoré vyhľadávajú finančné prostriedky cez internet. Vyhradené organizácie už dnes spustili platformy na vytváranie povedomia a získavanie finančných prostriedkov na získanie podpory verejnosti v sociálnych otázkach a filantropii ako napríklad Alice alebo AidCoin.

Blockchain prináša bezprecedentnú transparentnosť systému na sledovanie transakcií a umožňuje darcovi presne vedieť, ako sa s jeho vloženými finančnými prostriedkami nakladá. Charitatívne organizácie preto môžu darcom zabezpečiť väčšiu dôveryhodnosť.

Zavedením systémov Smart Contract a niekoľkých iných systémov riadenia môžu neziskové organizácie získať dôveru darcov. Svetový potravinový program Organizácie Spojených národov plánuje zaviesť systém, ktorý uľahčuje utečencom získať potravu.

Poistenie a pôžičky

Posledná dekáda zaznamenala výrazný nárast online poistenia, kde môžu používatelia jednoducho porovnávať ceny a ponuky prostredníctvom on-line portálu. Tieto procesy sa vykonávajú prostredníctvom papierových zmlúv, ktoré sú náchylné na chyby a môžu byť ohrozené z dôvodu ľudskej nedbanlivosti. Technológia blockchain tak poskytne mechanizmus, ktorý dokáže vytvoriť riešenia pre nákup poistenia a vytvorenie podmienok.

Spravovaním týchto operácií môžu používatelia riešiť zložité problémy, ktoré zahŕňajú maklérov, spotrebiteľov, poisťovateľov a zaisťovateľov. Implementácia blockchainu bude slúžiť nasledujúcim aspektom:

● Zdravotné poistenie

● Detekcia podvodov a predchádzanie rizikám

● Poistenie majetku a nehôd (P & C)

Blockchain má veľa výhod, pokiaľ ide o riešenia zložitých problémov v reálnom svete. Bezpečnostné funkcie, ktoré pracujú so zmenami údajov z neho urobili zázračné slovíčko dvadsiateho prvého storočia, ktoré je často preceňované. Svet očakáva funkčné zmeny existujúcich podnikateľských sektorov, kde každá implementácia eliminuje sprostredkovateľa, znižuje náklady a vytvára bezpečné transakcie. Svet je pripravený na digitálnu revolúciu a každý priemysel zúfalo hľadá možnosti na zlepšenie svojho dosahu.

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart