Najvyšší súd zastavil obmedzovanie obchodovania s kryptomenami v Indii

Najvyšší súd v stredu potlačil obmedzovanie obchodovania s kryptomenami v Indii. „Pravidlá SC obmedzujú len nezákonný obchod s kryptommenami pričom sa v správe uvádza, že zákaz sa zrušil na obchodovanie s virtuálnymi menami, kryptomenami a bitcoinom.

„Je to veľmi pozitívny signál, na ktorý sme čakali dva roky. Väčšina firiem použivajúce kryptomeny už bola vybudovaná v priebehu niekoľkých posledných rokov, “povedal Benson Samuel, technologický riaditeľ spoločnosti Tokenyz Ventures.

TIP: Nenechajte si újsť: Trading workshop už túto Sobotu v Bratislave a 14.3. V Košiciach

Samuel našiel mnoho spoločností, ktoré ukončili svoju činnosť z dôvodu zákazom RBI.

Indická rezervná banka prakticky zakázala obchodovanie s kryptomenami v Indii 6. apríla 2018, nariadila, aby všetky subjekty, ktoré sú ňou regulované, neobchodovali vo virtuálnych menách ani neposkytovali služby na uľahčenie obchodovania s osobami alebo inými subjektmi.

Indická internetová a mobilná asociácia, ktorá zastupuje rôzne kryptomenné burzy, tvrdí, že obchodovanie s kryptomenami bez existencie zákona o zákaze týchto činností je podľa ústavy „legitímnou“ obchodnou činnosťou. RBI im nemohla odoprieť prístup k bankovým kanálom na vykonávanie takejto činností.

Centrálna banka obhajovala na najvyššom súde svoj zákon v roku 2018, v ktorom zdôrazňovala, že vždy stála v opoziícii s povolením akejkoľvek inej platby.

zdroj: https://economictimes.indiatimes.com/markets/stocks/news/sc-allows-trade-in-cryptocurrency-quashes-rbi-curb-on-use/articleshow/74470078.cms

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart