Najväčšia svetová spravodajská svetová agentúra Xinhua sa vyjadrila k Bitcoinu.

Oficiálna štátna tlačová agentúra Čínskej ľudovej republiky, Xinhua News Agency, uviedla Bitcoin v jednej zo svojich najnovších správ ako „prvé úspešné využitie blockchain technológie.“ Tento krok prichádza týždne po tom, čo prezident Xi Jinping oznámil, že jeho administratíva adaptuje blockchain technológiu.

Vystavuje masy Bitcoinu

Xinhua News Agancy, známa tiež ako New China News Agency, je najväčšou spravodajskou organizáciou na svete z hľadiska korešpondentov. A nedávno uverejnila článok s názvom „Bitcoin: Prvé úspešné využitie blockchain technológie,“, v ktorom sa uvádza história a vlastnosti tejto kryptomeny.

Správa začína uvedením otázky, ktorú má väčšina investorov o Bitcoine od jeho začiatkov:

„Je Bitcoin nevyhnutným trendom budúceho vývoja meny alebo je to ďalšia „tulipánová bublina“, ktorá je horúčkovito medializovaná?“

Potom pokračuje opisom základných pilierov, na základe ktorých sa Bitcoin vyvinul, vrátane decentralizácie, odolnosti voči cenzúre a nemennosti. Zahŕňa aj vstupy a výstupy miningu, halving a krátky popis anonymity, pričom uvádza, že:

„Identita majiteľa bitcoinového účtu nebude nikomu známa. Ľudia môžu voľne prevádzať peniaze cez Bitcoin bez toho, aby museli overovať rôznu identitu cez autentifikačné protokoly, aké sa zvyčajne používajú v bankách.“

 Tento článok zdôrazňuje potenciálne riziká, spojené s transakciami s Bitcoinom, a tvrdí, že sa väčšinou používa na čiernom trhu.

„Bitcoin sa bežne používa pri nezákonných transakciách, ako je pranie špinavých peňazí. V súčasnosti sú najdôležitejšími spôsobmi využitia bitcoinových platieb transakcie na čiernom trhu a „darknet“ transakcie.“

Napriek tejto poznámke je správa celkovo pozitívna a jej zámerom je odhaliť nestranný názor na Bitcoin stovkám miliónom čínskych občanov.

Čína sa pripravuje na adopciu blockchain technológie

Zdá sa, že nedávna publikácia Xinhua News Agency súvisí s ambíciou prezidenta Xi Jinpinga „zaujať vedúce postavenie v rozvíjajúcej sa oblasti blockchainu.“ Od Xiho oznámenia sa objavila vlna nových iniciatív s cieľom postaviť Čínu do popredia blockchain technológie.

Plán zahrnúť mining kryptomeny do zoznamu odvetví, ktoré by boli v Číne zakázané, bol údajne zrušený. National Development and Reform Commission (NDRC), ktorá pracuje v rámci Čínskej štátnej rady, uverejnila aktualizovanú verziu svojich usmernení, ktoré nadobúdajú účinnosť 1. januára 2020. Tento katalóg obsahuje podrobné opisy toho, čo predstavuje „mining virtuálnej meny“, a nie je zahrnutá do zoznamu odvetví, ktoré by sa odstránili na celoštátnej úrovni.

Okrem toho Hongkonská Securities and Futures Commission (SFC) vydala regulačný rámec, ktorý umožňuje burzám s kryptomenami fungovať podľa konkrétnych pravidiel v krajine. Podľa vedúceho SFC regulačný rámec „pokrýva všetky kľúčové obavy, týkajúce sa ochrany investorov,“, vrátane bezpečnosti, úschovy a manipulácie s trhom.

Keďže Čína urýchľuje vývoj digitálnej meny, podporovanej vládou, je veľmi pravdepodobné, že viac mediálnych subjektov v celej krajine bude prichádzať s obsahom o Bitcoine a blockchain technológií. Podobne ako správa Xinhua News Agency o Bitcoine, všetky tieto expozície by zvýšili porozumenie a následne adopciu tejto technológie.

Zdroj: https://cryptoslate.com/the-worlds-largest-news-agency-xinhua-exposes-millions-to-bitcoin/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart