Najväčšia banka Japonska potvrdzuje uvedenie digitálnej meny počas 2019!

Po mesiacoch špekulácií o svojom navrhovanom dátume vydania kryptomeny, najväčšia japonská banka, Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. konečne oznámila plány na spustenie svojej dlho očakávanej vnútropodnikovej digitálnej meny.

Japan Times uvádza, že tento týždeň prezident Mike Kanetsugu odhalil, že firma má v úmysle zaviesť mincu pred koncom roka 2019.

Podľa Kanetsugu, sa MUFJ obráti na podniky, vrátane maloobchodných predajní a reštaurácií, aby prijali kryptomenu, s úmyslom dosiahnuť širšiu akceptáciu.

Čo bude gro tejto digitalnej meny ?

MUFJ, ktorá je v súčasnosti piatou najväčšou bankou na svete, oznámila svoj plán na spustenie digitálnej meny v tomto roku s cieľom vyriešiť celý rad prevádzkových problémov, ktoré ovplyvňujú firmu. Dôvodom vývoja a uvedenia na trh bolo to, že náklady spojené s obstarávaním, skladovaním a prepravou fyzických mincí a bankoviek sa stali v Japonsku neudržateľnou ekonomikou závislou od hotovosti.

Nerobte chyby v tradingu, minimalizujte riziko zlého ťahu. Prejdite si našim kurzom!

CHCEM SA ZAPOJIŤ DO KURZU !

Treba pripomenúť, že vo februári CCN uviedla, že JP Morgan spustil svoju vlastnú digitálnu menu nazvanú „JPM Coin“ za účelom vyrovnania denných platieb v hodnote viac ako 6 miliard dolárov medzi klientmi.

Na rozdiel od mince JPM Coin má oveľa väčší úmysel zásadne zmeniť spôsob, akým japonskí spotrebitelia pracujú s peniazmi. Kanetsugu pri svojom spustení vyjadril svoju plnú dôveru v digitálne meny.

V Japonsku je to zaujimava téma, kedže sa krajina snaží zmeniť spotrebiteľské návyky od hotovosti pred olympijskými hrami v Tokiu do roku 2020, MUFJ rozhodol, že digitálne meny predstavujú spôsob, ako znížiť náklady spojené s fyzickými menami a zahrnúť množstvo nových funkcií a výhod. Kanetsugu verí, že veľká váha finančnej infraštruktúry MUFJ bude stačiť na to, aby presvedčila jednotlivé podniky, aby prijali kryptomenu.

Zaujímavý experiment alebo odsúdený k zlyhaniu?

Počnúc septembrom 2018 banka spustila testy na samoobslužnom obchode, ktorý bol úspešný. Finančná inštitúcia už skôr uviedla, že Coin bude mať „okamžité prenosové schopnosti“, ako aj schopnosť spracovať mikroplatby v prírastkoch s desatinnou hodnotou.

Okrem svojej jedinečnej funkčnosti ako digitálnej meny podporovanej bankou bude Coin integrovaný aj s novou mobilnou aplikáciou MUFJ, ktorá umožní používateľom spravovať všetky svoje kreditné karty na jednom mieste. Aplikácia pre smartfóny tiež umožní používateľom spravovať svoje služby odmeňovacích bodov, ako aj vykonávať rôzne ďalšie manažérske funkcie.

Napriek optimizmu svet zatiaľ ešte nezažil úspešne presadzovanú digitálnu menu fungujúcu s plnou podporou existujúceho finančného systému a regulátorov. Takže všetky oči na Japonsku ako tento experiment dopadne.

Zdroj: CCN

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart