Najužitočnejšie mobilné appky pre kryptotrejderov

Ktoré aplikácie vám uľahčia obchodovanie, spravovanie portfólia a prístup k informáciam z krypto sveta? Tieto sú tie najužitočnejšie a dostupné aj vo verziach pre váš smartphone.

TradingView   (iOS)

TradingView bola najskôr platforma pre traderov na tradičných trhoch. Momentálne ponúka skvelé prehľady, tabuľky a nástroje pre technické analýzy a ich zdieľanie s kryptokomunitou. Bezplatná verzia má veľa funkcií, ktoré sú ľahko dostupné pre začiatočníkov a pokročilý obchodník si môže pozrieť ďalšie funkcie, ktoré prichádzajú s platenou verziou. Služba TradingView je v súčasnosti k dispozícii iba v systéme iOS. Verzia pre Android sa chystá v roku 2018.

Coinigy   (iOS | Android)

Coinigy sa zameriava výlučne na kryptomeny a poskytuje cenové zdroje z viac ako 40 rôznych búrz. Coinigy má lepšie nástroje na spravovanie portfólia ako TradingView. Okrem toho poskytuje nástroje (API) na prepojenie vašich krypto účtov, takže môžete obchodovať kliknutím tlačidla priamo z grafov. To všetko však prichádza za určitú cenu. Coinigy nie je bezplatné- okrem 30-dňovej skúšobnej verzie, čo je postačujúci čas na rozhodnutie, či ju naďalej chcete využívať.

Zdroj: https://coincentral.com/

 

Nasledujúce aplikácie poskytujú aj niektoré možnosti mapovania, ale vo všeobecnosti sú viac zamerané na poskytovanie špecializovaných portfóliových služieb:

Blockfolio  (iOS | Android)

Komplexná aplikácia na správu portfólia, ktorá pomáha investorom a obchodníkom sledovať svoje obľúbené investície do kryptomien.

CoinTracking   (iOS | Android)

CoinTracking je pravdepodobne najkomplexnejšia aplikácia na spravovanie portfólia. Aplikácia analyzuje vaše obchody a vytvára prehľady v reálnom čase. CoinTracking sa odporúča pre pokročilých používateľov kryptomien, ktorí potrebujú prístup k informáciam o realizovaných a nerealizovaných ziskoch v krátkom čase.

Spravodajstvo a aktuálne informácie zo zahraničia.

Cointelegraph   (iOS | Android)

Cointelegraph vznikol v roku 2013 a poskytuje kvalitné správodajstvo a informácie. Aplikácia poskytuje prepočty niektorých kryptomien do hlavných fiat mien, ako sú dolár ($), euro (€) a britská libra (GBP).

CoinDesk   (iOS | Android)

Napriek niektorým hláseniam od používateľov týkajúcich sa zlyhaní a problémov s funkčnosťou je služba Coindesk odporúčaná používateľom, ktorí veľmi radi sledujú informačný kanál CoinDesk.

Osobné peňaženky

Hlavnou výhodou vlastnenia osobnej peňaženky je to, že skutočne vlastníte svoje súkromné ​​kľúče. Ste si sami sebe vlastnou bankou. Nasledujúce dve osobné peňaženky obsahujú túto filozofiu a sú odporúčané mnohými krypto používateľmi.

Blockchain Wallet   (iOS | Android)

Peňaženka v tejto chvíli podporuje len Bitcoin, Ethereum a Bitcoin Cash. V najbližších mesiacoch sa očakáva pridanie konkurenčných peňaženiek, ktoré vstúpia na trh s väčšou ponukou mincí. Rozhranie je veľmi  jednoduché na použitie a intuitívne. Blockchain wallet tiež pomaly pridáva výmeny “fiat-to-crypto” v mnohých vybraných krajinách.

Bread Wallet   (iOS | Android)

Tím peňaženky podporuje ducha kryptomien zachovaním otvoreného kódu. Okrem toho vaše súkromné ​​kľúče nie sú držané ich servermi, ale vami samými. Všetky transakcie sa uskutočňujú priamo s príslušným blockchainom. Bread wallet má výhodu, ktorá umožňuje zakúpiť si kryptomenu s vašou debetnou alebo kreditnou kartou a dokonca poskytuje možnosť Bitcoin ATM.

Peňaženky na burze

Kľúčovým rozdielom pri burzových aplikáciách je to, že väčšina búrz drží vaše súkromné kľúče, inými slovami, pre vás vaše kryptomeny uchováva. Ak je vaším hlavným problémom bezpečnosť, zvážte použitie hardvérovej peňaženky.

Coinbase   (iOS | Android)

Coinbase sa tradične zameriava len na niekoľko mincí, medzi ktoré patrí aj Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin. Určená pre investorov, ktorí nemajú záujem zhromažďovať širokú škálu kryptomien a preferuje jednoduchosť používania. Na toto je presne Coinbase stvorená a to je pravdepodobne jedným z dôvodov, prečo má aplikácia veľmi pozitívne recenzie.

Binance   (Android)

Binance je pevným favoritom medzi nadšencami kryptomien na celom svete, je najväčšia burza kryptomien s trhovou kapitalizáciou vo výške 1,3 miliardy dolárov. V súčasnosti poskytuje výmenu crypto-to-crypto. Prijemné rozhranie a široká paleta mincí poskytuje používateľom dostatok príležitostí na investovanie do menších projektových tokenov.  Z bezpečnostných dôvodov odporúčame používateľom iOS zatiaľ využívať len webovú aplikáciu.

Zdroj: https://coincentral.com/

Zabezpečenie

Google Authenticator   (iOS | Android)

Dvoj-faktorvoá autentifikácia (2FA) je pomerne nová bezpečnostná funkcia, ktorá pridáva druhú vrstvu zabezpečenia. 2FA sa najčastejšie používa pri prihlasovaní a pri schvaľovaní prevodov.
Aplikácia autentikátora vám poskytne šesťmiestnu číselnú kombináciu, ktorá bude potrebná predtým, ako budete pokračovať v ďalšom kroku procesu prihlásenia alebo prenosu. Toto číslo sa aktualizuje každých 20 sekúnd. Čo znamená, že by útočník potreboval vaše heslo, aj váš telefón, aby sa dostal do vášho účtu.

1

Letná akcia na všetky druhy členstiev. Viac informácii v našom e-shope. 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart