Najpopulárnejšie kryptomeny podľa blockchain aktivity

Jeden zo spôsobov ako hodnotiť kryptomeny je podľa tržnej kapitalizácie. Ďalšou z možností, ktorá je bližšie k skutočnej hodnote je sledovanie aktivity používania blockchainu. Veľa falošných správ je zodpovedných za nesprávne umiestnený kapitál v kryptomenách. Na nasledujúcom grafe môžeme vidieť, ktorý projekt ľudia skutočne používajú, čo je podľa nášho názoru najlepší ukazovateľ hodnoty.

Zaujímavé zistenia:

  • Najcennejšia kryptomena Bitcoin je v zozname až piata
  • Pomerne nový projekt EOS predbehol Ethereum
  • Prvé tri najúspešnejšie projekty majú spoločného zakladateľa: Dan Larimer
  • Litecoin aktivita je veľmi podobná ako DogeCoin
  • Anonymné meny ako DASH, Monero, či Z-Cash sú najmenej používané

Zdroj dat: www.blocktivity.info

EOS

EOS je blockchain platforma slúžiaca pre vývoj decentralizovaných aplikácií (dApps) podobne ako Ethereum. Uľahčuje vývoj dApp tým, že poskytuje súbor služieb a funkcií, ktoré fungujú ako jednotný systém. Myšlienkou EOS je spojiť najlepšie vlastnosti smart kontraktov v jednoduchej a škálovateľnej platforme.

Bitshares

Bitshares bolo vytvorené už v roku 2014 s víziou obchodovať na decentralizovanej burze. Cieľom spoločnosti je pomôcť nebankovým krajinám, ktoré nemajú prístup k finančným službám. Platforma môže slúžiť k zabezpečeniu ukladania svojich peňazí tak, že sa stane ich vlastnou bankou. Bisthares je technologicky dosť pokročilá a drží rekord v počte tranksakcií v jednom dni. Dňa 13. septembra 2017 sa zobchodovalo až 920 000 transakcií.

Steemit

Steemit je decentralizovaná platforma pre sociálne média a blogovanie, ktorá využíva systém odmeny za publikovanie príspevkov. Steem blockchain produkuje Steem token, ktorý môžete na burzách vymeniť za fiat meny, alebo kryptomeny. Steem token je možné získať za vytváranie a komentovanie obsahu na ich platforme.

Zdroj dat: www.blocktivity.info

Čo môžeme očakávať v budúcnosti?

Z týchto informácií môžeme odvodiť, ktoré projekty sú najobľúbenejšie z hľadiska transakcií. V top 10 evidentne dominujú blockchain platformy, ktoré si už získali veľkú komunitu a budú s najväčšou pravdepodobnosťou pokračovať vo svojej popularite. Budúcnosť je tiež aj v decentralizovaných sociálnych médiách ako Steem, či Golos a to hlavne po aférach zo zneužívaním osobných údajov spoločností ako Facebook a podobné. Decentralizované burzy na čele s Bitshares potrebujú kryptomeny ako soľ. Rebríček dopĺňajú kryptomeny, ktorými je možné platiť či už anonymne, alebo pseudoanonymne.

Upozornenie: Tento článok je subjektívnym názorom autora na danú kryptomenu na základe zhromaždenia viacerých zdrojov a informácií. Neposkytujeme finančné, ani investičné poradenstvo. Každý človek obchoduje s vlastným kapitálom a podľa vlastného uváženia.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart