Najpodstatnejšie kryptomenové správy posledných dní – sentiment je veľmi pozitívny!

Posledných pár dní vyšlo v kryptomenovom svete niekoľko správ, ktorým sme v Kryptotrejderi nevenovali dostatoční pozornosť. Napriek tomu, že cena posledné dni padala, nič zlé to ešte neznamená. Väčšina z daných správ je totižto pozitívnych z dlhodobého hľadiska, tak sa poďme spoločne pozrieť na to, čo pre kryptomenový svet predstavujú.

BlockFi CEO: Mileniáli poženú adopciu Bitcoinu

Zac Prince, CEO spoločnosti BlockFi sa minulý týždeň zúčastnil na BlockShow Summite v Singapure, ktorý bol nazvaný „Milennial investment trends – new wave of personal finance.“ V paneli okrem neho boli aj Aya Kantorovich z FalconX alebo Michael Sonnenshein z Grayscale Investment. Celý panel sa vyjadroval na tému toho, ako sa zmení investičná perspektíva a investičné trendy potom, čo sa mileniáli stanú súčasťou pracovnej sily.

Zac Prince si myslí, že tri hlavné trendy sa postarajú o to, že adopcia najväčšej kryptomeny v najbližších rokoch bude iba stúpať a to hlavne kvôli mileniálom. Prvým z týchto trendov ma byť presun bohatstva z generácie Baby boomers (približne 1946-1964) na mladú generáciu prostredníctvom dedičstva. Druhý trend je rast alternatívnych aktív a posledným je preferencia mať všetko digitálne.

Prince sa vyjadril, že mileniáli pomôžu práve týmto alternatívnym aktívam rásť, pričom Bitcoin a kryptomeny ako také majú byť jedným z týchto aktív. Podľa neho sú mileniáli jednou z najhodnotnejších skupín pre tento rast, pretože začnú zarábať čoraz viac. Sú to tiež ľudia, ktorí sú aktuálne popredu oproti skutočnému kryptomenovému trendu, keďže napríklad preferujú investíciu do Bitcoinu viac ako do zlata.

MassMutual investovalo do BTC viac ako 100 miliónov dolárov

Ďalší americký gigant sa pridal do skupiny kryptomenových podporovateľov. Poisťovacia spoločnosť MassMutual tento týždeň kúpila Bitcoin v hodnote viac ako 100 miliónov dolárov. Spravili tak prostredníctvom fondu NYDIG. Okrem toho Mass Mutual kúpili aj akcie v hodnote 5 miliónov dolárov práve v tomto bitcoinovom fonde pochádzajúcom z New Yorku.  

Prečítajte si tiež: Čím dál více investorů u Grayscale upřednostňuje Ethereum

Podľa správy, v ktorej sa o tomto investičnom rozhodnutí vyjadrili, sa MassMutual rozhodol pridať Bitcoin do svojho portfólia ako hedž a diverzifikáciu. Rovnako takto spravili preto, aby pridali do svojho portfólia aktívum, ktoré pomôže tejto spoločnosti vystaviť sa digitálnemu svetu, ktorý MassMutual vníma ako veľmi perspektívny do budúcnosti.

Počet bitcoinu na burzách klesal na najnižší level od júla 2018

Aj posledná podstatná správa z tohto týždňa je pozitívna pre blízku budúcnosť tohto sveta. Počet BTC mincí na kryptomenových burzách postupne klesá, čo sa v kryptomenovom svete zväčša berie ako pozitívna správa. Je tomu tak preto, že pokiaľ ľudia vyberajú Bitcoin z búrz a presúvajú ich na svoje peňaženky, tak veria v dlhodobý rast tejto kryptomeny. Rovnako neplánujú ani predávať Bitcoin alebo s ním obchodovať a preto sa snažia ho z dlhodobého hľadiska ochrániť a dostať ho do väčšieho bezpečia ako na burzách.

Chcete sa pridať do VIP skupiny? Všetko podstatné nájdete tu!

Podľa prieskumu spoločnosti Glassnode, ktorá sa zameriava na kryptomenové dáta sa počet BTC na burzách dostal na hranicu 2.3 miliónov. Ide o najnižší level od roku júla 2018. Odvtedy sa počet BTC na burzách iba navyšoval, pričom vo februári tohto roku sa dostal nad 3 milióny. Odvtedy ale zmenil smer a postupným poklesom sa dostal až na aktuálny level.  

Všetky tieto správy sú pozitívne, pričom každá z nich je z iného sektora. Nová spoločnosť s históriou až 170 rokov investuje do Bitcoinu, zatiaľ čo predstavitelia kryptomenového sveta vidia potenciál v nastávajúcej generácii investorov a pracujúcich ľudí. Do toho sa počet BTC na kryptomenových burzách výrazne znížil, čim poukazuje na dlhodobý optimistický sentiment medzi kryptomenovými investormi.

Zdroje: https://cryptobriefing.com/, https://cryptopotato.com/, https://decrypt.co/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart