Najbizarnejšie altcoiny na scéne (časť 1/2)

Technológia blockchain nepochybne zanechala nezmazateľnú stopu na svete, pretože aj naďalej narúša všetky odvetvia. Avšak, existujú dve strany mince a keďže už väčšina užitočných blockchain aplikácií existuje, miesto ostalo pre bizarnosti v podobe niektorých altcoinov. V tomto článku sa pozrieme na tie najlepšie.

Useless Ethereum Token (UET)

Vývojári Useless Ethereum Token mali s týmto projektom veľmi odvážny zámer. Pri pohľade na ich webové stránky zistíme, že jeho tvorca vyložene presviedča investorov, že jeho token je bezúčelový a aby tento token token nekupovali. Na jeho stránkach nájdete vety ako “vážne, nekupujte tento token” a ďalej “doslova darujete svoje peniaze niekomu a na oplátku dostanete úplne zbytočné tokeny”.

UET sa môže pýšiť nálepkou prvým 100% čestným altcoinom na platforme Ethereum. Uisťuje investorov, že nemá žiadnu hodnotu, žiadny skutočný produkt, projekt nemá žiaden vývojový tím, ani whitepaper. Napriek tomu sa UET podarilo zhromaždiť približne 340 000 dolárov v ICO minulý rok.

https://uetoken.com/

Unobtanium (UNO)

Unobtanium sa pravdepodobne inšpiroval filmom Avatar. Po vyčerpaní prírodných zdrojov Zeme, príde energetická kríza, takže ľudia budú závislí na Unobtanium, čo je vzácny, hodnotný minerál, ktorý existuje na fiktívnom mesiaci Pandory. Vo filme je Unobtanium cenným, pretože je to “supravodič pri izbovej teplote.” Všetko je samozrejme fikcia. Neexistuje žiadny minerál známy ako Unobtanium. Existuje však zvláštny altcoin s názvom Unobtanium.

Jedným z najnáročnejších procesov je získanie Unobtanium . V priebehu 30 rokov sa môže pomocou algoritmu PoW vyťažiť maximálne množstvo 250 000 UNO. Môžete ho ťažiť simultánne s Bitcoinom. Podľa webovej stránky je UNO token niečo ako vzácny kov, ktorý je treba držať dlhú dobu.

http://unobtanium.uno/

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin je jedným z prvých bizarných altcoinov, ktoré dnes skutočne fungujú. Jeho meno od pochádza od Doge, obľúbeného internetového meme, ktorý v bol roku 2013 virálnym. Meme Doge predstavuje tvár japonského psa Shiba Inu s humornými textami v pozadí. Tvorcovia tejto kryptomeny sú Jackson Palmer a Billy Markus, ktorý vytvoril altcoin pre zábavu.

Dogecoin dosahuje podobnú rovnakú úroveň popularity ako internetové Doge meme. V skutočnosti bola kryptomena tak úspešná, že sponzorovala jazdcov Nascar a tiež jamajský bobový tím na zimných olympijských hrách v Soči. V súčasnej dobe sa Dogecoin nachádza v rebríčku podľa tržnej kapitalizácie na 20 mieste.

https://dogecoin.com/

Zdroj: gas2.org

PutinCoin (PUT) and PutinClassic (PUTIC)

Vývojári PutinCoin vytvorili tento tokeny v júni 2016 a ich úmysel však nebol zisk, ale zábava. Podľa internetových stránkok PutinCoin vzdáva táto kryptomena hold ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi. Tiež uvádza, že altcoin bol vytvorený na podporu stále rastúcej ruskej ekonomiky a trhu.

PutinClassic je ďalšia digitálna mena založená pre ruského prezidenta. Predáva sa však ako prvá suvenírová digitálna mena. Podľa internetovej stránky vývojári oznamujú, že “vytvorili krásnu mincu”.

Zdroj: 1


Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart